Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Raymarine E7 teraz z Androidem

Raymarine E7 teraz z Androidem

22 maja, 2012

Do tej pory tylko osoby posiadające produkty marki Apple miały możliwość korzystania za pomocą technologii bezprzewodowych z urządzeń serii e Raymarine. Lider w produkcji urządzeń do nawigacji morskiej nie zapomniał jednak o użytkownikach smartfonów z systemem Android. Ukazała się właśnie aplikacja umożliwiająca na współpracę tego systemu z urządzeniami serii e i c. Za pomocą ekranu e7, użytkownicy mogą kontrolować pracę kamery termowizyjnej, oraz mają możliwość przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym, ze wskaźnika do iPada (wersje 1 i 2) oraz iPhona 4. Dzięki tej funkcji, mapy nawigacyjne, obraz wideo, radar i sonar mogą być dostępne prawie z każdego miejsca na jachcie.

Taka nowinka z pewnością ucieszyła posiadaczy telefonów z systemem iOS. Jednak najbardziej popularną platformą dla smartfonów jest w tym momencie Android. Raymarine zadbało, aby również ten system operacyjny mógł współpracować ze wskaźnikami serii e i c.

– Raymarine uruchomiło nową aplikację RayViewer do bezprzewodowego przesyłania obrazu dla systemu Android. Aplikacja, która pierwotnie była dostępna jedynie na urządzenia Apple oraz system iOS współpracuje obecnie z tym bardzo popularnym systemem w Polsce – informuje Tomasz Jankowski z firmy Eljacht, przedstawiciela Raymarine w Polsce. Aplikację można pobrać za darmo z serwisu Google Play. Nasz smartfon, czy tablet z systemem Android w prosty sposób posłuży nam jako dodatkowy ekran. Aplikacja RayViewer umożliwia wyświetlanie w czasie rzeczywistym obrazu z urządzenia Raymarine z serii e i c. Dzięki zastosowaniu strumieniowej, bezprzewodowej transmisji video w najnowszych urządzeniach Raymarine nie musimy instalować dodatkowego, bardzo często drogiego, zewnętrznego routera.

– W prosty sposób pobierz aplikację, połącz swoje urządzenie z systemem Android z ploterem Raymarine i ciesz się wysokiej jakości obrazem wykresów, sonaru, radaru czy kamery termowizyjnej z dowolnego miejsca na pokładzie – dodaje Tomasz Jankowski. Warto dodać, że w urządzeniu e7 zastosowano nowy interfejs użytkownika – „Lighthouse”, który zapewnia połączenie opcji sterowania i ustawień osobistych. W rezultacie otrzymano wysoce intuicyjny i logiczny system, który jest przyjazny graficznie i łatwy w obsłudze. Użytkownicy mogą dostosować do swoich upodobań pulpit wskaźnika E 7, przez proste przeciąganie ikon. Mapy nawigacyjne mogą być skonfigurowane łatwo i szybko. Nowe wskaźniki wyposażone są w dwa procesory. Główny procesor dwurdzeniowy oraz dodatkowo w procesor do obsługi grafiki. Zapewniają one doskonałą jakość obrazów w technologii 3D, ostre obrazy wideo i natychmiastowe odświeżanie map.

Urządzenie zaprojektowane zostało przez żeglarzy dla żeglarzy. Posiada wyjątkowo jasny ekran LCD z podświetleniem diodami LED dla zwiększenia wydajności oraz zapewnienia maksymalnej kontroli jasności. Ekran wskaźnika posiada też warstwę translefsekcyjną. Użytkownik może uzyskać lepszą jasność przez wybranie odpowiedniej palety kolorów, pozwalających na wykorzystanie dostępnego światła słonecznego – wyjaśnia Tomasz Jankowski.

Więcej informacji:
ELJACHT JERZY JANKOWSKI
ul. Łowicka 13, 80-642 Gdańsk
tel. +48 58 320 70 24
fax. +48 58 320 70 25
www.eljacht.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin