Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Firma Delphia Yachts kupiła Maxi Yachts International AB

Firma Delphia Yachts kupiła Maxi Yachts International AB

7 maja, 2012

W ciągu ostatnich kilku lat Stowarzyszenie Właścicieli Maxi Yachts dyskutowało na temat planów dotyczących przyszłości firmy Maxi. Czekano na oficjalną decyzję o dalszych losach marki i informację o ewentualnym nowym właścicielu. Z dniem 16 kwietnia 2012 roku firma Delphia Yachts stała się nowym właścicielem brand’u Maxi Yachts. „Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu nowoczesnemu zakładowi produkcyjnemu, najlepszym inżynierom, wieloletniemu doświadczeniu i pasji jaką wkładamy w budowanie jachtów, utrzymamy najwyższe standardy jakości i tym samym renomę marki Maxi Yachts.”

Delphia Yachts jest jednym z największych środkowo-europejskich producentów jachtów żaglowych i motorowych. Eksport jachtów żaglowych i motorowych znajdujących się w portfolio firmy, których sprzedaż prowadzona jest głównie na rynkach Europy Zachodniej, stanowi obecnie około 90%. W ciągu ostatnich kilku lat Delphia Yachts dynamicznie rozwija swoją świadomość marki jak również stale rozrastającą się sieć dealerską, która dziś rozciąga się poprzez Europę, USA, Rosję, Japonię i Australię.  „Cieszymy się na możliwość rozwijania marki Maxi, gdyż widzimy w niej ogromny potencjał. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Marka Maxi od dziesięcioleci jest synonimem dobrze zbudowanych jednostek, które ze względu na swą wysoką jakość, zapewniły sobie szczególną pozycję w świecie żeglarskim.”  W ostatnim okresie działalności stocznia Maxi Yachts produkowała jachty od 34 – 42 ft., które zostały zaprojektowane przez mistrza świata i medalistę olimpijskiego Pelle Petterson’a. Od czasu powstania firmy stocznię opuściło około 16 tys. jednostek.

Główne wartości przyświecające marce Maxi to design, jakość, komfort i bezpieczeństwo. Posiadanie jachtu Maxi jest wyrazem miłości do życia na morzu. Flota Maxi to bezpieczeństwo i dbałość wykonania w najmniejszym szczególe. Doświadczenie w produkcji jachtów odzwierciedla się w łatwej obsłudze jachtu, funkcjonalności i bezkompromisowym komforcie podczas pobytu na pokładzie. Dodatkowym atutem jest nowoczesne i przyciągające wzrok wzornictwo skandynawskie. Pomimo kładzenia podczas prac projektowych dużego nacisku na linię i urodę jachtu są to jednostki o konstrukcji dającej duże możliwości żeglugowe, czym marka zaskarbiła sobie wielu entuzjastów na całym świecie. Typowy właściciel Maxi jest zapalonym żeglarzem szukającym idealnej równowagi pomiędzy osiągami a komfortem. Zdaniem Delphia Yachts Kot sp. j. jachty Maxi zasługują na to, aby mieć swoją kontynuację w linii produkcyjnej, tak by kolejne pokolenia żeglarzy miały możliwość kształtowania swojego charakteru na pokładzie tak kultowych łodzi. Dlatego zakup Maxi Yachts traktuje się jako jeden z procesów rozwoju Delphii wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom klientów, szukającej nowych rozwiązań i nieustannie powiększającej gamę swoich produktów. Obecnie w DY produkowane są jachty żaglowe (10 modeli), jachty spacerowe (3modele), motorowe klasyczne i pływające w ślizgu (ok. 20 modeli). „Flota Maxi doskonale uzupełni obecną gamę jednostek Delphii, dlatego chcemy tchnąć nowego ducha w tak piękne i inspirujące jachty jakimi są Maxi.”
Delphia Yachts jest ciągle rozwijającą się firmą, szukającą nowych wyzwań. Zakup Maxi Yachts jest właśnie jednym z nich. Nie mniej proces ten wymaga przygotowania, inwestycji, ale przede wszystkim czasu dla osiągnięcia optymalnych efektów. Dzięki Delphii jachty Maxi nadal będą mogły cieszyć żeglarzy i ozdabiać rynek swoją obecnością. „Zakup Maxi Yachts pozwoli nam wzbogacić swoje doświadczenia, poszerzyć sieć dealerską, ale przede wszystkim potwierdzić swoją pozycję lidera na światowym rynku żeglarstwa tworzonego m.in. przez legendę i ikonę żeglarstwa oraz stylu – Pelle Petterson’a.”

Produkcja jachtów marki Maxi odbywać się będzie w stoczni Delphia Yachts. W pierwszym etapie wznowiona ma zostać produkcja istniejących już modeli (Maxi 1300, Maxi 1060, SM 40), a z czasem firma Delphia Yachts zastanawiać się będzie nad ewentualnym poszerzeniem gamy. Pozycjonowanie marki Maxi Yachts pozostanie bez zmian. Wiadomo, że budowa jachtu to kompleksowy proces wymagający specjalistycznej wiedzy technicznej. „W Delphia Yachts łączymy tą wiedzę z doświadczeniem, pasją i zaawansowaną technologią, co pozwala nam tworzyć jachty najwyższej klasy. Cieszymy się, że niebawem będziemy w stanie zaprezentować naszą dewizę w pierwszych modelach Maxi Yachts.”

mat Delphia Yachts

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin