Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Premiery 2011 ze stoczni Comar

Premiery 2011 ze stoczni Comar

12 Mar, 2011

 

Stocznia Comar Poland Sp. z o.o. w nadchodzącym sezonie 2011 wychodzi z interesującą propozycją jachtów z linii sport Comet 21, Comet26S, Comet 33S, Comet 35S przeznaczonych dla tych z Państwa, którzy oczekują od jachtu więcej niż standardu pływania. Jednostki tego typu to jedne z najszybszych jachtów w swojej kategorii. O tym jak cenione są jachty o wdzięcznej nazwie Comet, niech świadczą coroczne nominacje oraz zdobyte tytuły jachtu roku, przyznawane przez najbardziej renomowane pisma żeglarskie. Światowa premiera jednostek Comet 26S i Comet 33 odbyła się podczas 50th International Boat Show w Genoa w październiku 2010, natomiast polska premiera jachtów będzie miała miejsce podczas Targów Wiatr i Woda w dniach 3 – 6 marca w Warszawie. Oba jachty wyszły spod ołówka włoskiego projektanta Sergio Lupolii.

Comet 26 to jacht turystyczny z agresywnym kadłubem, charakteryzujący się dość wysoka burtą i szerokością kadłuba 2.95 m. Wnętrze przestronne i funkcjonalne, dające optymalne warunki do wypoczynku. Uzyskana wysokość w kabinie – 1.78 m, pełnowymiarowa koja dziobowa i rufowa z łożami matrymonialnymi oraz duży kambuz i toaleta porównywalne z jachtami o wielkości 30 stóp z pewnością dają poczucie komfortu. Natomiast Comet 33 sport jest pięknie wykonanym jachtem przemawiającym dla żeglarzy, którzy oczekują od jachtu sportowego temperamentu i dobrych osiągów. Jednakże, Comet 33 jest również doskonałym cruiserem, oferując bardzo dobrą stateczność kursową, dzięki czemu znakomicie nadaje się do żeglugi z nieliczną załogą. Kadłub charakteryzuje się wyważonymi liniami, posiada szeroką rufę, niewielkie nawisy i niską, pięknie wyprofilowaną nadbudówkę, która pozostawia dużo miejsca na przejście. Szoty i fały prowadzone do kokpitu są schowane. Takielunek jest ułamkowy – 9/10.

Dla żeglarzy o bardziej regatowych inklinacjach stocznia stworzyła wersję Sport z otwartą rufą i większą powierzchnią ożaglowania, czego rezultatem jest jeszcze bardziej sportowo wyglądający jacht, który zapewnia prawdziwie emocje żeglarskie bez narażania kompromisu z cechami, które sprawiają, że ten udany model jest to tak powszechnie podziwiany.Stocznia Comar Poland Sp. z o.o. w nadchodzącym sezonie 2011 wychodzi z interesującą propozycją jachtów z linii sport Comet 21, Comet26S, Comet 33S, Comet 35S przeznaczonych dla tych z Państwa, którzy oczekują od jachtu więcej niż standardu pływania. Jednostki tego typu to jedne z najszybszych jachtów w swojej kategorii. O tym jak cenione są jachty o wdzięcznej nazwie Comet, niech świadczą coroczne nominacje oraz zdobyte tytuły jachtu roku, przyznawane przez najbardziej renomowane pisma żeglarskie.

fot, tekst: Comar Poland

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin