Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Elementy marynistyczne w domu

Elementy marynistyczne w domu

2 Sty, 2012

Kiedy wchodzimy do mieszkania osoby zainteresowanej żeglarstwem, zazwyczaj widzimy od razu, z kim mamy do czynienia. Nawet jeśli nie jest to aktywny żeglarz, zawsze w domu będą jakieś elementy kojarzące się z marynistyką.

Jeżeli sami chcielibyśmy udekorować sobie mieszkanie w takiej stylistyce, lub po prostu zadbać o kilka marynistycznych elementów, warto odpowiednio przemyśleć całą sprawę, żeby uzyskany przez nas efekt był spójny. Możemy zacząć od kolorów, jak wiadomo biel i niebieski, to typowo morskie kolory. Ale marynistyczne akcenty będą również dobrze współgrać z naturalnym tłem, np. z lnianymi serwetami.
Najtańszym sposobem na marynistyczne dekoracje, są muszle. Możemy sami przywieźć je sobie znad morza, a jeśli nie znajdziemy akurat żadnych, to całkiem niedrogo można tam na pamiątkę kupić kilka ładnych okazów. Bardzo ładną dekorację uzyskamy umieszczając muszle na plażowym piasku.
Najbardziej popularne są jednak przedmioty kojarzące się najogólniej z morzem: ręcznie rzeźbione figurki, przedstawiające marynarzy, rybaków, kotwice czy morskie stworzenia; modele statków, zwłaszcza rafandynki, zamknięte w fantazyjnych butelkach; posążki-latarnie, do których możemy wstawić świeczkę, a nawet repliki prawdziwych statkowych latarni sygnalizacyjnych.
Dysponując większą przestrzenią na ścianie, możemy zrobić tam kompozycję z rybackiej sieci i wioseł.
Gdybyśmy chcieli całe mieszkanie urządzić w stylu marynistycznym, musielibyśmy zadbać również o odpowiednie meble, jednak większość osób nie posuwa się aż tak daleko w stylizacjach. Elementy wystroju możemy zbierać samemu, kupować w sklepach żeglarskich, nawet za pomocą internetu. To ostatnie źródło może stać się miejscem, z którego będziemy czerpać nieprzebraną ilość inspiracji.

Rafał Chojnacki

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin