Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Najlepszy czas na rezerwację czarteru!

Najlepszy czas na rezerwację czarteru!

2 Lut, 2018

Styczeń to miesiąc zmian. Często zmieniamy wtedy mieszkanie, dom, pracę, a nawet nawet partnerów życiowych. To także miesiąc, w którym musimy sobie od nowa poukładać niektóre tematy w pracy, pozamykać pewne sprawy za poprzedni rok itp. Generalnie jest to miesiąc dosyć roztrzepany dla większości z nas, z tego też powodu nie mamy czasu na myślenie o swoim wypoczynku.

 Na szczęście ten miesiąc już za nami, a to sprawia że najwyższy czas pomyśleć nad wakacjami. Nie ma na co czekać. Styczeń to również czas w branży czarterowej w trakcie której większość ofert jest aktualizowana i ustalane ostateczne ceny. To sprawia że teraz jest najlepszy czas na poszukanie czarteru.

 Oczywiście kilka terminów może być już zajętych, ludzie korzystający z tej usługi znają się na rzeczy i rezerwacji dokonują często nawet gdy nie ma jeszcze konkretnych ofert. Robią to telefonicznie lub e-mailowo. Bardzo dużo terminów i jachtów jest jednak nadal wolnych i właśnie dlatego jest to najlepszy okres dla poszukiwaczy czarterów. Zamiast wybierać z tego co zostało można mieć szeroki wybór poprzez jachty i katamarany z dodatkowym czasem żeby spokojnie skontaktować się z firmą czarterową, zadać pytania, dograć szczegóły. Jest to również czas na ustalenie urlopu w pracy i to najczęściej przed innymi pracownikami.

 Od czego zacząć przy szukaniu czarteru? Dobrym pomysłem jest najpierw ustalenie kraju w którym chcemy pływać. Często wyznacznikiem może być nasz budżet, który naturalnie zawęzi nam pole wyszukiwania jeśli chodzi o akwen, kraj. Kolejnym ważnym aspektem będzie budżet, który konkretnie chcemy przeznaczyć nie tyle na całe wakacje co na sam czarter. To nam zawęzi pole wyszukiwania jeśli chodzi o klasę jachtu.

 Z tego też miejsca należy się też zastanowić jak duży czy też ile osób ma pomieścić dany jacht. Czy też ma to być katamaran czy klasyczny jacht jednokadłubowy, żaglowy czy motorowy? Naturalnym jest że katamarany są droższe, wynika to głównie z luksusu jaki ze sobą niosą. Jednak wielu żeglarzy, którzy dysponują większym budżetem, wybiera jachty jednokadłubowe ze względu na większe wrażenia przy płynięciu na żaglach. Są to już indywidualne upodobania, które jednak należy konkretnie przemyśleć przed rozpoczęciem poszukiwania. Bywa też że przyjęty budżet na tyle zawęża nasze pole poszukiwania że niektóre z tych aspektów same się eliminują (wielkość jachtu, typ).

 Wreszcie kolejny aspekt to miesiąc, w którym chcemy czarterować, a jeszcze dokładniej tydzień. Z reguły to właśnie na okres 7 dni czarterowane są jachty lub ewentualnie jego wielokrotność. W zależności od tego czy chcemy wypocząć i skorzystać z tropikalnej aury czy też poczuć więcej wiatru we włosach, należy zawęzić pole wyszukiwania pod względem chociażby miesiąca jaki nas interesuje.

Kolejne aspekty to już drobniejsze szczegóły takie jak wyposażenie jachtu, czy też warunki umowy, z którymi warto się zapoznać. Warto też wiedzieć że właściwie każda firma czarterowa wymaga wpłacenia zaliczki w celu potwierdzenia rezerwacji. Jeśli zatem planujemy czarter w większym składzie niż samemu, warto poinformować swoją ekipę o konieczności wcześniejszego uszykowania odpowiedniej sumy pieniędzy na poczet zaliczki. Co ważne, w celu podpisania umowy wymagana jest również lista załogi, która będzie brała udział w rejsie. Należy również pamiętać o konieczności posiadania odpowiednich uprawnień do prowadzenia czarterowanej jednostki.

 Ostatni aspekt to firma z której usługi będziemy korzystać. Wiele firm działa jako pośrednik, mają odpowiednie narzędzia do wyszukiwania ofert spośród tysięcy jednostek, często klienci mogą sami wyszukiwać za pomocą wyszukiwarki na stronie internetowej lub wybierać z oferty jachtów należących do danej firmy. W Bosforze oferujemy zarówno wyszukiwarkę na stronie internetowej, pozwalającej wybrać ofertę z pośród tysięcy firm jak i możliwość wybrania jednostki z naszej własnej floty jachtów, zarówno żaglowych jak i motorowych.

Marcin Nogaj

www.bosforrejsy.pl

www.bosforcharter.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin