Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Sycylia, czyli pomysł na jesień!

Sycylia, czyli pomysł na jesień!

1 Paź, 2017

Jesień to okres czasu w trakcie, którego z reguły jesteśmy już po urlopie letnim, a myślami przygotowujemy się na wakacje zimowe. Okres październik – grudzień raczej każdy z nas uważa za nie nadający się na urlop, dlatego że panuje ogólne przeświadczenie, że wszędzie jest tak zimno, jak
w Polsce.

Wiele osób pomyśli o Karaibach, te jednak turystów witają otwierającym się sezonem raczej w grudniu, październik i listopad to nadal jeszcze ryzyko sztormów, silnych wiatrów i ogólnej aury nie sprzyjającej wypoczynkowi.

Czy są zatem miejsca, które warto odwiedzić w tym okresie w poszukiwaniu słońca? Na pewno można by tutaj wymienić kraje azjatyckie, czy jeszcze bardziej odległe rejony, niestety wyjazd w tego typu miejsca równają się z przeznaczeniem dość sporej gotówki, długim lotem itp. Zapominamy jednak, że rejsów turystycznych możemy wypatrywać o wiele bliżej naszego kraju, w miejscach wartych zobaczenia, z ciepłą temperaturą morza i powietrza.

Jednym z takich miejsc jest Sycylia. Ta najbardziej znana włoska wyspa, będąca jednocześnie największą na morzu śródziemnym, wita całe rzesze żeglarzy każdego roku. Oprócz wielkości samej wyspy, na pewno na uwagę zasługuje jej najwyższe wzniesienie czyli Etna, wciąż czynny wulkan, który ostatni raz dał o sobie znać w 2012 roku.

To, co głównie przyciąga turystów na tę wyspę to ogromna ilość zabytków, ciasnych uliczek, portów i miast będących samych w sobie swoistymi zabytkami, które warto zobaczyć. Wyspa posiada wiele portów, co dla żeglarzy jest doskonałą informacją. Oznacza to, że możemy zwiedzać wyspę przy użyciu transportu wodnego, innymi słowy, żeglujemy od portu do portu, a w porcie podziwiamy same mariny jak i okoliczne zabytki.

Wracając do głównego problemu, jaki towarzyszy nam jesienią, kiedy to po raz pierwszy zaczynamy doświadczać brak słońca, Sycylia jest idealnym miejscem na przedłużenie lata. W październiku i listopadzie temperatura za dnia wynosi średnio 24 stopnie, co oczywiście nie jest tropikalnym klimatem z temperaturami przekraczającymi 30 stopni, ale na pewno jest to temperatura odpowiednia na letnie ubrania, a już na pewno temperatura przyjemniejsza niż te, których doświadczamy w tych miesiącach w Polsce.

Temperatura wody również jest bardzo przyjemna, średnia temperatura to 18 stopni, co sprawia że jest ona idealna do ochłodzenia się i jednocześnie nie odstrasza chłodem. Wodne kąpiele w zatoczkach, jak najbardziej sprawią przyjemność.

Warto jeszcze wspomnieć o śródziemnomorskim klimacie, który jest wszechobecny na Sycylii. Praktycznie w każdym mieście spotkamy się z targowiskami, na których kupimy świeże ryby oraz owoce morza oraz wszędzie znajdziemy restauracje podające te rarytasy. W przypadku chęci kupienia czegoś i przyrządzenia np. na jachcie, należy pamiętać że w mniejszych miasteczkach obowiązuje siesta i w godzinach obiadowych po prostu wszystko jest zamknięte. W temacie potraw warto pamiętać, że mimo, iż jesteśmy na wyspie, to nadal jesteśmy we Włoszech, czyli ojczyźnie pizzy i makaronów! Te również są serwowane na wyspie.

W godzinach porannych z kolei możemy skorzystać z dobroci miejscowych kawiarni i wypić prawdziwą włoską kawę typu cappuccino i espresso, dla turystów powinna być też dostępna ta mniej lubiana przez Włochów, ale kochana przez Polaków americana.

W naszym kraju mamy 3 lotniska, które organizują przeloty na Sycylię, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem lotu w interesującym nas terminie.

W Bosforze organizujemy rejsy na Sycylii przez cały okres jesienny, rozpoczynając od rejsu z Chorwacji.

W terminach od połowy października do połowy grudnia będziemy żeglować po tamtejszych wodach i doświadczać uroków tej słynnej wyspy.

Marcin Nogaj
www.bosforrejsy.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin