Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Więcej niż gaśnica

Więcej niż gaśnica

2 maja, 2017

Niektóre strefy i obiekty na jachcie są obarczone podwyższonym ryzykiem wystąpienia zapłonu i mogą być źródłem pożaru. Są to przede wszystkim przestrzenie zamknięte, takie jak komory silnikowe, czy też panele elektryczne na jachtach motorowych oraz rozmaite instalacje. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu tych miejsc, tylko czym?

Z pomocą wkracza nam w pełni automatyczny system gaszenia FIRET MARINE przeznaczony dla jednostek wodnych. Aktywny 24/7, nawet przy wyłączonym silniku (nie wymaga zasilania elektrycznego), powstrzymuje ogień w zarodku, chroni Ciebie i Twoje mienie.

FIRET MARINE na dobre i zrewolucjonizował światowy rynek urządzeń przeciwpożarowych dla sektora wodnego. Jest to nowy i w pełni automatyczny system gaszenia gazem (Azot) lub wodą zaprojektowany dla zamkniętych przestrzeni. FIRET MARINE zabezpiecza przede wszystkim komory silnikowe, panele elektryczne na łodziach motorowych i jachtach, ale również wszystkie inne instalacje i obiekty będące potencjalnym źródłem pożaru na łodzi np. kubatury z butlami gazowymi.

Urządzenie FIRET MARINE jest opatentowanym rozwiązaniem. Posiada butle ciśnieniową o pojemności od  0,5 do 7 litrów oraz dyszę termoczułą, która dzięki swojej unikalnej budowie szybko i niezawodnie zbiera temperaturę z obiektu chronionego podnosząc poziom jego bezpieczeństwa. Po przekroczeniu temperatury aktywacji, automatycznie wyzwala pod ciśnieniem środek gaśniczy zatrzymując ogień przed rozpowszechnieniem się. Dysza wykonana jest ze specjalnych stopów, co czyni ją wyjątkowo odporną na czynniki środowiskowe i wstrząsy. Ponieważ nie wymaga zewnętrznego zasilania pozostaje aktywny całą dobę, nawet przy wyłączonej łodzi. Nie posiada również komponentów elektronicznych, co czyni go niezawodnym i godnym zaufania.

  

FIRET MARINE GASI POŻAR AUTOMATYCZNIE BEZ KONIECZNOŚCI MANUALNEJ AKTYWACJI.

  Dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi FIRET MARINE jest prosty w instalacji, a jedną butla możemy zabezpieczyć maksymalnie kubaturę netto do 3 m3. Gaszenie gazem obojętnym, jakim jest Azot (N2 , IG-100) jest nieszkodliwe dla ludzi, zabezpieczanego obiektu i środowiska. Azot obniża stężenie tlenu, przez co następuje ugaszenie ognia. Istotną zaletą tego systemu jest, iż nie pozostawia on zanieczyszczeń, jest nieszkodliwy dla środowiska oraz nie wymaga wentylacji po wyzwoleniu środka gaśniczego.

FIRET MARINE nie jest gaśnicą! To w pełni automatyczne urządzenie gaśnicze idealne do zabezpieczenia miejsc o podwyższonym stopniu ryzyka zapłonu na Twojej łodzi. Wykorzystując wyposarzenie opcjonalne jak węże ciśnieniowe możliwe jest dotarcie do najtrudniejszych miejsc, a podłączając urządzenie do zewnętrznych sygnalizatorów możesz być informowany o aktywacji urządzenia z pozycji pulpitu głównego.   

FIRET MARINE to prosty w budowie, łatwy do instalacji i niezawodny w działaniu automatyczny system gaszenia gazem. Przeszedł pozytywnie procedury certyfikacyjne, aby otrzymać znaki, jakości CE i π dotyczące urządzeń ciśnieniowych (dyrektywy Unii Europejskiej PED i T-PED) oraz certyfikaty ISO 9094-1:2003 i  ISO 9094-2:2002 wystawione przez RINA Services S.p.A.

Era pożarów dobiegła końca. Rozpoczęła się era FIRET MARINE.

Więcej informacji uzyskasz u wyłącznego bezpośredniego dystrybutora Firet Marine na Polskę:

ul. Warszawska 31

05-092 Łomianki

Tel: +48 22 76 64 970

Fax: +48 22 76 64 971

info@affs.pl

www.affs.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin