Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Kurtka Expedition Parka od Helly Hansen otrzymała nagrodę ISPO za technologię Light-Flex™

Kurtka Expedition Parka od Helly Hansen otrzymała nagrodę ISPO za technologię Light-Flex™

4 Kwi, 2017

Helly Hansen i Light-Flex™, z dumą  ogłaszają, że kurtka Expedition Parka została uznana za zwycięzcę nagrody ISPO w kategorii  Outdoor. 45 sędziów z 13 państw i dwóch kontynentów rozpatrywało i selekcjonowało zgłoszenia najbardziej innowacyjnych i nadzwyczajnych produktów z dziedziny sportu.

Expedition Parka była nominowana do wygranej ISPO z uwagi na wiele innowacyjnych elementów  projektu. Została specjalnie stworzona z myślą o lodowatych, polarnych warunkach w wysoko położonych regionach na całym świecie. Jak sugeruje nazwa parki, jest ona idealna do ekspedycji w arktyczne rejony, ponieważ posiada izolację Allied® . Wierzchnia warstwa parki pokryta została wytrzymałą, wodoodporną powłoką, która stanowi przeszkodę nawet dla najintensywniejszego śniegu i deszczu. Dla dodatkowej ochrony przed żywiołami, kurtka posiada także regulowany kaptur.  W cieplejsze dni, solidny, dwukierunkowy suwak, zapewnia możliwość wentylacji i odpowiedniej regulacji temperatury. Prawdziwą innowacją i zaletą parki są panele świetlne wykonane w technologii Light-Flex™, które zapewniają dodatkową ochronę i widoczność nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu światła zewnętrznego!

Współpraca pomiędzy Helly Hansen oraz Light-Flex™ zaczęła się w 2015 roku i jest widoczna nie tylko w projekcie Expedition Parka, ale także w wybranych ubraniach roboczych oraz ubraniach dla dzieci, które posiadają elementy w technologii aktywnego światła Light-Flex™.

Richard Collier, Dyrektor Projektu w Helly Hansen mówi, że  “technologia Light-Flex jest świetnym dodatkiem do zwiększenia ochrony w produktach Helly Hansen. Technologia ta jest idealnie dostosowana do naszego podejścia i projektowania profesjonalnej klasy sprzętu w oparciu o najlepsze z możliwych technologii”.

Victoria Bäcksin , Dyrektor Generalny i założycielka Light-Flex™ mówi “Cieszymy się, że ISPO wybrało kurtkę Expedition Parka, nasz jeden z pierwszych produktów stworzonych przy współpracy z Helly Hansen i mamy nadzieję,  że jest tylko jednym z wielu produktów, które dane nam będzie zaprojektować.”

Kurtka  Expedition Parka została zaprojektowana we współpracy z polarnikami I cieszy się zaufaniem profesjonalistów na całym świecie. Produkt będzie dostępny w sklepach stacjonarnych i online od jesieni 2017 roku.

O Light-Flex™

Ligh-Flex™ została założona w 2015 roku I oferuje nowy wymiar bezpieczeństwa I widoczności dzięki aktywnemu światłu. Technologia nadruku świetlnego  na odzieży  daje możliwości zwiększenia widoczność i tym samym bezpieczeństwo jej użytkowników.

Nadrzędnym celem Light-Flex™  jest przeniesieni elementów bezpieczeństwa z tych bazujących na biernym odbijaniu światła, na takie, które samodzielnie, aktywnie je wytwarzają. Podczas pracy z organami ścigania, uświadomiliśmy sobie niebezpieczeństwo jakie powoduje niedostateczna widoczność i, że w pewnych sytuacjach niesie to ze sobą ogromne ryzyko. Opatentowana technologia Light-Flex™ została włączona w projekty ubrań, zwiększając widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

www.lightflextechnology.com

O Helly Hansen 

Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen wciąż ulepsza swoją profesjonalną odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość.

 Dzięki  doświadczeniu czerpanemu z życia i pracy w najsurowszych warunkach naszej planety, firma stworzyła długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał, który powstał prawie 140 lat temu. Kolejne przełomowe odkrycie to pierwszy materiał typu polar stworzony przez Helly Hansen w latach 60., a także stworzoną w latach 70. pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej, wykonanej w technologii LIFA®StayDry.  Firma jest też  autorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow, pozwalającego na regulację temperatury ciała w odzieży technicznej.

Helly Hansen to światowy lider zarówno w produkcji odzieży żeglarskiej jak i profesjonalnej odzieży narciarskiej. Odzież narciarską od Helly Hansen nosi ponad 50 tysięcy profesjonalnych narciarzy reprezentacji olimpijskich, reprezentacji narodowych i profesjonalni instruktorzy i przewodnicy w ponad 200 ośrodkach i kurortach narciarskich. Odzież wierzchnia, bielizna termiczna, odzież sportowa, obuwie są sprzedawane w ponad 40 krajach i cieszą się zaufaniem entuzjastów sportu i outdooru na całym świecie Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin