Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Sternik motorowodny w 1 dzień


Sternik motorowodny w 1 dzień


4 Mar, 2017

Uprawnienia na motorówki i skutery bez ograniczeń mocy silnika

Patent Sternika Motorowodnego to uprawnienia motorowodne wydawane przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Sternik motorowodny posiada uprawnienia do prowadzenia łodzi bez ograniczeń mocy silnika po wodach śródlądowych oraz łodzi do 12 m. długości po wewnętrznych wodach morskich (np. Zatoka Pucka, Zalew Szczeciński) oraz otwartym morzu do dwóch mil od brzegu w porze dziennej. Ukończ kurs, zdaj egzamin i zaplanuj zdobycie praktyki. Z Akademią Jachtingu to proste. 

Kurs

Akademia Jachtingu zaprasza na jednodniowe kursy zakończone egzaminem obejmujące część praktyczną i teoretyczną kursu. Kursy prowadzimy w Gdyni, Jastarni, Gdańsku i Kamieniu Pomorskim. Przed kursem przesyłamy materiały szkoleniowe w formie elektronicznej do samodzielnego zapoznania się z podstawami: oznakowaniem, znakami i sygnałami. Podczas kursu nasza doświadczona kadra zwraca uwagę na najważniejsze wiadomości niezbędne do samodzielnego pływania i pozytywnego wyniku egzaminu.

Niewymagane jest wcześniejsze doświadczenie w pływaniu jachtem motorowym. Uczymy bezpiecznego zachowania na wodzie i manewrowania od podstaw.

Egzamin

Do uzyskania stopnia Sternika Motorowodnego wymagane jest ukończone 14 lat oraz zdanie egzaminu. Egzamin organizowany jest po każdym kursie. Składa się z części teoretycznej – testu wyboru z przerobionego materiału oraz praktycznej – manewrów na motorówce. 

Jako samodzielny ośrodek egzaminacyjny współpracujemy z kadrą sprawdzonych egzaminatorów, którzy zapewniają spokojny i sympatyczny przebieg egzaminu. Warunkiem przystapienia do egzaminu jest ukończone 14 lat. Po egzaminie zapraszamy na dodatkowe szkolenie radiooperatora SRC VHF pozwalające nabyć uprawnienia do prowadzenia łączności przez radiostację VHF.

Praktyka 

Po zaliczonym egzaminie warto nabrać praktyki w prowadzeniu motorówki. Polecamy możliwość szkolenia pod okiem doświadczonego instruktora w formie rejsu po Zatoce Gdańskiej. Sam zaplanuj i przeprowadź atrakcyjną wycieczkę do portów w Helu lub Sopocie i na obiad na starym mieście w Gdańsku. Do dyspozycji czeka nasza wygoda i dzielna jednostka Jeanneau Merry Fisher 695 z silnikiem o mocy 150 KM wyposażona w ploter map i toaletę. Nasz instruktor zadba, by Twoi bliscy czuli się bezpiecznie a Ty nabierzesz doświadczenia w prowadzeniu motorówki po przybrzeżnych wodach morskich.

  

więcej informacji: www.akademia-jachtingu.pl

tel 507-455-798

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin