Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Dzieci na wodę a my? Czyli co robić jak dziecko pływa.

Dzieci na wodę a my? Czyli co robić jak dziecko pływa.

5 Sie, 2016

Nasze dziecko idzie na wodę, na trening, na regaty, po prostu na wodę i co z nami? Oczywiście możemy próbować dołączyć się do trenera na motorówkę ale musimy się zastanowić: co by było gdyby każdy z rodziców wchodził na motorówkę z trenerem? Więc jak możemy spędzić czas który my spędzamy w oczekiwaniu na dziecko a dziecko spędza na wodzie?

Takich możliwości mamy wiele. Oczywiście wielu rodziców spędza ten czas z lornetką skierowaną na swoje pociechy i bacznie obserwuje ich poczynania  jednak czy to jedyna opcja?

W wielu klubach mamy ofertę wypożyczania różnego typu łodzi zarówno wiosłowych jak i żaglowych. Najczęściej do wypożyczenia żaglówki wystarczy patent żeglarza jachtowego i już możemy zabrać resztę rodziny oraz jeżeli takie posiadamy to również psy. Oczywiście tak jak dla ludzi tak i dla psów z łatwością dostaniemy kamizelkę asekuracyjną która przyda się nie tylko do asekuracji psa w wodzie ale również ułatwi nam wyciągnięcie go na pokład w przypadku kąpieli czworonoga. Do tego widok psa na łódce nie należy do codzienności więc dostarczymy naszym dzieciakom wiele frajdy z tak osobliwego towarzystwa na wodzie.

Jeżeli nie posiadamy patentu żeglarskiego to czas który mamy wolny możemy wykorzystać na uczęszczanie na kurs oraz uzyskanie patentu. Najczęściej szkoły żeglarskie znajdują się w tych samych klubach sportowych lub w ich sąsiedztwie.Takie kursy na stopnie żeglarskie to świetna okazja zarówno do podwyższenia kwalifikacji jak i do poznania nowych hobby. Dodatkowo dzielenie pasji razem z dzieckiem dostarczy wielu wspólnych tematów jak również zrozumienia opowieści z którymi dziecko wraca do domu i którymi chce się z nami podzielić

Po zakończonym treningu oraz wtedy gdy nasza pociecha ma wolne możemy również skorzystać z uroków żeglowania w rodzinnym gronie, w formie wspólnej zabawy oraz oderwania od życia codziennego jednak pamiętajmy abyśmy wspólnego pływania z pociechami nie zamienili w kolejny trening tylko traktowali jak świetną wspólną zabawę. Trenowanie zostawmy trenerowi a sami, jako rodzice, dziadkowie lub inni członkowie rodziny uczyńmy z żeglarstwa przyjemność, przyjemność dla dziecka ale i dla siebie.

Anna Zabłocka

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin