Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Saturn 21- Jacht dla każdego

Saturn  21- Jacht dla każdego

4 Sty, 2016

W latach  2008 – 2009 na rynku małych rodzinnych jachtów  nie było firmy produkującej jacht  mogący  zastąpić znane  i popularne konstrukcje, będące  w ofercie od kilkunastu lat. Uznaliśmy więc  żeby podjąć prace nad  konstrukcją, która  powinna zachować   cechy  małych jachtów, jednak z nowymi rozwiązaniami,  mogącymi  dać zadowolenie  jak  największej rzeszy potencjalnych klientów.

            Dlatego w zadaniach dla konstruktora  znalazły się punkty takie jak i duże wygodne  wnętrze, mimo niewielkich  rozmiarów, bardzo dobra   nautyka, jacht  dla żeglarzy  w różnych wieku i niewielkim doświadczeniu, a także możliwość przemieszczenia  się  na  niewielkiej przyczepie, za  samochodem  osobowym  bez  dodatkowych  uprawnień.

            Pierwszy jacht został zaprezentowany  w 2009 roku na targach Boatshow  w Poznaniu. Wzbudził on duże zainteresowanie a  pierwszy klient  Pan Romuald z Białegostoku zdecydował się złożyć zamówienie. Sześcioletni okres  produkcji  pokazał, że założenia były słuszne. Stopniowo  wprowadzono nowe rozwiązania, po sugestiach  wychodzących  od klientów  i użytkowników. Jednym z nich była  różnorodna  aranżacja  wnętrza , oraz  wprowadzenie jachtu do regat. Nie wszyscy decydowali się  na pełną wersję  „ campingową ”  z kabiną WC i rozbudowanym  kambuzem , bo wystarczyły im wzdłużne  koje boczne z wysuwanym  WC  spod kokpitu. Zaowocowało to w sumie sześcioma  rozwiązaniami. Dobre  własności nautyczne zostały przetestowane  w regatach krajowych i zagranicznych. Wystarczy przypomnieć Mistrzostwa  Słowacji i Węgier  gdzie w klasach turystycznych  nie było miejsca  poza podium. Tak więc  „ Jacht dla każdego” sprawdził się .

            Spotkaliśmy w tym roku na Boatshow w Łodzi  Pana  Romualda  pierwszego klienta. Nadal żegluje „Saturnem  21 ”  na jeziorze Rajgrodzkim. Od kilku lat na  nauczycielskiej emeryturze. Andrzej z  Warszawy jest wielokrotnym  Mistrzem Polski w klasie T1. Zamówił on  wersję  z mieczem szybrowym , wyższym masztem i większymi żaglami.  Andrzej żeglował na wielu akwenach, aż dotarł  nad Solinę. Tak  polubił Bieszczady że od trzech lat bierze udział w regatach „ Pucharu Soliny“. Jest  doświadczonym żeglarzem, lecz zanim poznał specyfikę  Jeziora Solińskiego przyznał, że miał trochę kłopotów  z górskimi wiatrami . Dwukrotnie wygrał klasę T-1 na Saturnie 21, gdzie zastosował swoje rozwiązania. W 2015 roku żeglował już w klasie T-2 . Okazało się, że w tej klasie jacht  też ma potencjał do zajmowania czołowych miejsc na równi ze Stormami  i Saturnami 23 GT  .

            Maciek z Przemyśla nie ma problemu z wiatrem  na Solinie .Pływa na typowym „turyście “.Miecz uchylny żagle  turystyczne, roler na sztywnym  sztagu pełna zabudowa , ale nie zajął  nigdy miejsca gorszego niż czwarte ( w T1 bierze udział 12-14 jachtów ). Asia i Konrad z Rzeszowa z trzyletnim synkiem. Już trzeci sezon kazdy urlop spędzają na jachcie .Drugi sezon na regatach. W 2015 r już z sukcesami. Koja  dziobowa ma pełną zabudowę żeby synek mógł spokojnie spać,gdy przy stoliku w kokpicie odbywa się imprezka.

            Biznesmen Ryszard  trzeci rok po kursie żeglarskim. Najpierw kupił używaną Sasankę ale po roku wymienił na 21- ke . Niezdecydowanie jaka ma być wersja rozwiązałą zona , oczywiście wygoda i turystyka . Startuje w regatach i rejsach turystycznych , ale trochę żałuje ,że nie wybrał wersji z mieczem szybrowym, bo ma aspiracje na wygrywanie .

            W grudniu  odwiedziło naszą firmę bardzo  miłe małżeństwo z Kętrzyna. Pan Piotr  na pytanie dlaczego zdecydował się na jacht z drugiego końca Polski odpowiedzał że wybór był nieprzypadkowy bo sprawdził wszystkie jachty  tej klasy aktualnie produkowane  i wybrał „ Saturna  21“ .

Można podawać jeszcze wiele przykładów . Po sześciu  latach produkcji „ Saturna 21“ nadal jest duże zainteresowanie.

                                                                                  Saturn- Yachts

www.saturn-yachts.com

info@saturn-yachts.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin