Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Seminarium Kapitańskie w Gdyni – szkolenie dla żeglarzy morskich

Seminarium Kapitańskie w Gdyni – szkolenie dla żeglarzy morskich

4 Sty, 2016

W weekend 23-24 stycznia Akademia Jachtingu zaprasza do Gdyni na szkolenie, w którym wziąć udział mogą wszyscy, którym bliska jest tematyka związana z bezpiecznym uprawianiem żeglarstwa morskiego.

W czasie seminarium wziąć udział można w wykładach oraz ćwiczeniach w mniejszych grupach.

Zajęcia poprowadzą specjaliści z danych dziedzin oraz profesjonaliści związani na co dzień z praca na morzu: kapitanowie jachtowi, meteorolodzy czy ratownicy SAR. Prezentacje wzbogacą ćwiczenia praktyczne: m.in. opracowanie prognoz, praca na mapach, symulatorach nawigacyjnych i radarowych.

W programie pierwszego zaplanowano m.in.warsztaty routingu meteo prowadzone przez Macieja Ostrowskiego oraz szkolenie z nawigacji elektronicznej z Grzegorzem Pawlakiem.  Dodatkowo zajęcia z radarem i ais-em oraz prezentacje dotyczące pływów i prądów zarówno na mapach jak i na ekranie.

W niedzielę przewidziane jest spotkanie z kapitanem statku ratowniczego SAR, prezentacje wypadków jachtów oraz warsztaty postepowania po wypadku morskim, prowadzone przez przedstawicieli firmy Pantaenius – najpopularniejszego wśród żeglarzy ubezpieczyciela.

Oprócz solidnej porcji wiedzy przekazanej podczas wykładów i ćwiczeń seminarium daje okazję spotkania się w grupie amatorów żeglarstwa morskiego – wymiany poglądów, planowania sezonu czy po prostu żeglarskiej imprezy. Na sobotni wieczór zaplanowany jest wieczór kapitański z kolacją i rozmowami do późnej nocy.

Więcej szczegółów. www.akademia-jachtingu.pl

Zgłoszenia: info@akademia-jachtingu.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin