Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Regal 2100 Bowrider – motorówka na polskie jeziora

Regal 2100 Bowrider – motorówka na polskie jeziora

10 maja, 2011

Gama jednostek amerykańskiej stoczni Regal, której tradycja w budowaniu łodzi i jachtów motorowych sięga ponad czterdziestu lat, obejmuje blisko trzydzieści modeli o długości od 6 do 16,15 m. Wśród nich znajdziemy sportowe, zarówno otwartopokładowe, jak i kabinowe łodzie do całodziennego pływania w gronie rodziny i przyjaciół, połączonego z zabawą na wakeboardzie lub nartach wodnych. Osoby preferujące dłuższe pobyty nad akwenem z mieszkaniem na pokładzie znajdą coś dla siebie w ofercie sportowo-turystycznych cruiserów, a miłośnicy dużych jednostek zainteresują się imponującymi jachtami motorowymi. Jak z takiej obszernej palety modeli wybrać coś dla siebie? „Przede wszystkim musimy zastanowić się w jaki sposób i na jakim akwenie będziemy spędzać czas wolny na pokładzie. Czy preferujemy dłuższe pobyty, czy też jedynie weekendowe wypady. Ważne jest również czy zamierzamy mieszkać na łodzi, czy w hotelu, a także czy będziemy uprawiać wszelkiego rodzaju sporty wodne takie jak np. wakeboarding. Musimy też zastanowić się czy jednostka będzie stała cały czas w jednej marinie, czy też zamierzamy się z nią przemieszczać na przyczepie podłodziowej i poznawać różne części naszego kraju lub innych zakątków całego świata.
Ciekawą propozycją na polskie jeziora jest premierowy 6,4-metrowy Regal 2100 Bowrider. Klasyczna, otwartopokładowa jednostka, która w najnowszej wersji może być opcjonalnie wyposażona w wyjątkowy spojler dodający jej niespotykanego stylu i charakteru. Jego elektryczne podnoszenie i opuszczanie pozwala na bezproblemowe przechodzenie pod niskimi mostami oraz nie sprawia kłopotów podczas przewożenia na przyczepie. W łatwy sposób przechowamy ją także po sezonie, albowiem po złożeniu spojlera znacząco zmniejsza się jej wysokość. Spojler wyposażony jest w również w pylon do ciągnięcia wakeboardera. Na uwagę zasługuje także układ siedzeń arena, w którym wygodna kanapa przebiega od rufy, poprzez lewą burtę, aż do przedniej części owiewki. Dzięki takiemu rozwiązaniu na pokładzie jest więcej przestrzeni i miejsc do siedzenia oraz opalania. Nie zabrakło również pokładu słonecznego na rufie oraz poduszek wypełniających na dziób, za sprawą których stworzymy kolejne miejsca do zażywania kąpieli słonecznych.
Model 2100 Bowrider oferowany jest przez stocznię Regal z jednym z sześciu silników do wyboru. W gamie napędów znajdują się jednostki MerCruiser oraz Volvo Penta o mocy od 225 do 300 KM. Standardowy, 225-konny silnik Volvo Penta rozpędza łódź do prędkości maksymalnej 40 węzłów (74 km/h) oraz podróżnej 27 węzłów (50 km/h) przy 3500 obr/min. W najmocniejszej konfiguracji, z 300-konnym napędem MerCruiser 350 MAG MPI osiąga maksymalnie 47 węzłów (87 km/h), a optymalna prędkość podróżna przy 3500 obr/min wynosi 29 węzłów (53,7 km/h). Uwagę zwraca świetnie wyciszona komora silnika, dzięki czemu przy każdych obrotach można z łatwością rozmawiać ze wszystkimi osobami w kokpicie.
Stocznia słynie z wysokiej jakości wykonania oraz bardzo dobrych właściwości nautycznych swoich produktów, czego potwierdzeniem są zdobywane przez nią nagrody. Regal jest pierwszą stocznią w historii, która otrzymała w jednym roku nagrody J.D. Power „Największa Satysfakcja Użytkowników” w dwóch kategoriach oraz zdobyła je trzy razy z rzędu. Ponadto producent otrzymał również w ciągu ostatnich siedmiu lat aż 19 nagród „Wskaźnik Zadowolenia Klientów” przyznawanych przez amerykańskie Narodowe Stowarzyszenie Przemysłu Jachtowego (NMMA). Jej jednostki doceniają również polscy eksperci, na dowód czego m.in. w 2011 r. firma Astex Łodzie, wyłączny importer i dystrybutor łodzi i jachtów motorowych Regal oraz Formula w Polsce otrzymała tytuł „Jacht Roku 2011” za motorowkę Regal 2300 Bowrider.
Tekst: Krystian Magura
Zdjęcia: Regal Marine Industries

Dane techniczne:
Długość: 6,40 m, szerokość: 2,50 m
Zanurzenie: do 0,40-0,80 m, masa: 1587 kg
Zbiornik paliwa: 158 l,
Dostępne silniki: od 225 do 300 KM

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin