Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

REGATY NIE DLA KAŻDEGO – NIEKONIECZNIE…

REGATY NIE DLA KAŻDEGO – NIEKONIECZNIE…

13 Cze, 2015

Mnogość firm czarterowych, wielu producentów i dystrybutorów jachtów i innych jednostek pływających oraz duża liczba szkół, które uczą i wypuszczają na wody kolejne rzesze żeglarzy sprawiają, że żeglarstwo w Polsce rozwija się szybko. Także liczne mariny starają się przyciągać żeglarzy organizując różnego rodzaju imprezy zazwyczaj połączone z regatami, w których często niestety trudno o imponującą frekwencję – dlaczego?

„W żeglarstwie turystycznym nie ma specjalnej potrzeby ścigania się, choć faktycznie i tak wielu z nas to robi mijając inne jachty z podświadomą satysfakcją, bo w każdym z nas drzemie duch rywalizacji. Jednak wielu żeglarzy, gdy pomyśli o wzięciu udziału w zorganizowanych regatach – boi się z braku wiedzy i niepewności własnych umiejętności – mówi Adam Bronarski, szef firmy czarterowej Speedyacht.pl.

Wydaje się, że w podejściu firm czarterowych generalnie wygrywają względy finansowe w trosce o flotę, a duch sportowy jakby gaśnie… Tym samym średniozaawansowani żeglarze, którzy chcieliby podczas regat także uczyć się i mieć kontakt z bardziej doświadczonymi, poczuć klimat żeglarskiej rywalizacji i rozwijać swoją pasję – mają na to szanse jedynie z nielicznymi firmami czarterowymi także ze względu na fakt, iż wiele z nich nie posiada w swej ofercie jachtów o parametrach regatowych.

„Podczas żeglowania niejednokrotnie mamy do czynienia z trudniejszymi sytuacjami wymagającymi doświadczenia, jak choćby manewry w zatłoczonym porcie, gdzie straty czy uszkodzenia jachtu mogą być realnie większe, niż podczas regat na otwartym akwenie. Mając tę świadomość szkolimy naszych klientów w taki sposób, by byli pewni swoich umiejętności i dzięki temu my także nie obawiamy się udostępniać nasze jachty do udziału w regatach” – dodaje.

Mieliśmy okazję poznać załogę Speedyacht.pl, która wspiera i promuje turystykę regatową. Firma posiada w swej ofercie czarterowej szybkie, zwrotne, bardzo dobre nautycznie i jednocześnie komfortowe jachty Focus 800. Od wielu sezonów team Speedyacht startuje w regatach turystycznych (m.in.: Mamert Cup 2014 i zwycięstwo w klasie), jak i Mistrzostwach Polski w klasie Delphia24 One Design i udostępnia swoje jachty żeglarzom chcącym wziąć udział w regatach. Dla mniej doświadczonych załóg Speedyacht.pl zapewnia sternika oraz szkolenia regatowe.

„Żeglarstwo to przede wszystkim sposób na życie i pasja, którą chętnie dzielimy się z innymi żeglarzami.” – to motto Speedyacht.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin