Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Coraz bliżej BOATEX!

Coraz bliżej BOATEX!

1 Sty, 2015

Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX to wydarzenie, na które wszyscy czekamy z zapartym tchem. Impreza, za sprawą której żeglarstwo powróci do Poznania, otwiera nowe możliwości, rozpościera szerokie perspektywy i daje potężną dawkę pozytywnej energii! O szczegółach wydarzenia czytelnikom „Jacht Marketu” opowiada Piotr Kamiński, dyrektor Targów BOATEX 2015

Panie Piotrze, do targów BOATEX pozostało niewiele czasu, spotykamy się już 6-8 lutego 2015 roku. Jakie nastroje towarzyszą zespołowi na tej ostatniej prostej?

Przed nami jeszcze sporo pracy, więc staramy się, aby w zespole panowało skupienie i koncentracja na wyznaczonych celach. Oczywiście wszyscy jesteśmy podekscytowani powrotem żeglarstwa do Poznania i wierzymy, że podjęta decyzja wkrótce zaowocuje dynamiką branży – początkowo w Wielkopolsce i województwach ościennych, a później w całym kraju.

Skoro Pan sam wspomniał o decyzji i jej pozytywnych skutkach, proszę powiedzieć, co leżało u jej podstaw? Dlaczego żeglarstwo? Dlaczego w Poznaniu?

Najważniejszym głosem w dyskusji na temat powrotu żeglarstwa do Poznania byli wystawcy. W pierwszej kolejności sondowaliśmy firmy, które już z nami współpracują na gruncie trwających w tym samym czasie największych w Europie Targów Wędkarskich RYBOMIAIA. Wiele wystawiających się na nich firm w portfolio swoich produktów mają również sprzęt i akcesoria żeglarskie, w związku z czym wyjątkowo pozytywnie zareagowali na propozycję wyeksponowania ich na BOATEXIE.

Kolejne argumenty podsuwali już sami zwiedzający. Zapytaliśmy ich o wydarzenia, w których chętnie wzięliby udział, przyjeżdżając również na Targi RYBOMANIA. Poza żeglarstwem wskazali na myślistwo, sugerując tym samym wykreowanie rozbudowanego bloku wydarzeń hobbystycznych.

Na podjęciu decyzji o nowym wydarzeniu zaważyła również nisza rynkowa. Nie tylko Wielkopolanie, ale także mieszkańcy zachodniej części kraju powinni mieć szansę wzięcia udziału w żeglarskiej imprezie wystawienniczej, która zachwyci różnorodnością i atrakcyjnością.

Wierzymy, że tak będzie, ale czy już pierwszego roku możemy spodziewać się sukcesu?

Jestem realistą i w pełni rozumiem wszystkich tych, którzy nie chcą ponieść ryzyka w pierwszej edycji. Reprezentując jednak markę Międzynarodowych Targów Poznańskich mogę zapewnić, że BOATEX to wieloletnia perspektywa rozwoju, jasno sprecyzowane plany na przyszłość i strategia, o której skuteczności nie przekonamy się w tym roku, ale w przyszłych edycjach targów. Zależy nam na zrównoważonym rozwoju wszystkich trzech organizowanych w tym samym czasie imprez, zachowując przy tym ich odrębność. Wystawcy biorący w nich udział mają być przekonani, że proponowana formuła to najdoskonalsza forma dywersyfikacji przynosząca wyraźne efekty w biznesie, ale również przysparzająca wiele radości zwiedzającym, który kochają aktywnie spędzać swój wolny czas.

Brzmi interesująco! Jakie wydarzenia towarzyszące czekać będą na zwiedzających?

Największą atrakcją będą oczywiście stoiska wystawców, których lista sukcesywnie się wydłuża. Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić spędzony na targach czas, a jednocześnie zrealizować założoną misję krzewienia kultury żeglarskiej i eksponowania jej uroków, przygotowaliśmy ciekawy program wydarzeń towarzyszących, który zainteresuje zarówno doświadczonych żeglarzy, jaki i początkujących adeptów tej sztuki.

W tym celu zaaranżowana zostanie przestrzeń specjalna, gdzie targowi goście będą mogli wziąć udział w warsztatach nawigatorskich, poznać szczegóły dotyczące trymowania żagli a przy tym wzbogacić swoją wiedzę w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych wodniaków.

O wszystkich wydarzeniach informujemy na naszej stronie internetowej www.boatex.pl oraz na profilu facebookowym www.facebook.com/TargiBoatex, na które serdecznie zapraszam!

Panie Piotrze, podsumowując – dlaczego Pana zdaniem warto wybrać się na Targi BOATEX do Poznania?

Z przyjemnością odpowiem na to pytanie! Organizowana przez nas impreza to wyniki wielkiej pasji połączonej z profesjonalizmem zespołu oraz uważną obserwacją rynku. Pierwsza edycja Targów BOATEX stanowi dopiero początek wspaniałej przygody, dzięki której polscy wodniacy poczują w żaglach powiew świeżości i płynącej z nią pozytywnej energii.

Wszystkich tych, którzy mają ochotę tego doświadczyć, a przy tym dobrze się bawić, zapraszam gorąco! Poznań, 6-8 lutego 2015 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin