Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

BOATEX 2015 – potęga żeglarstwa w Poznaniu

BOATEX 2015 – potęga żeglarstwa w Poznaniu

11 Gru, 2014

W dniach 6-8 lutego 2015 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – największego w Polsce kompleksu wystawienniczo-konferencyjnego – podziwiać będzie można wspaniałe łodzie, majestatyczne jachty ale też bezpretensjonalny sprzęt do sportów wodnych. Już czas rozpocząć odliczanie do wielkiego święta wszystkich tych, którzy całym sercem pokochali wodę!

Płyniemy z prądem Twojej pasji” – to hasło przewodnie nowej imprezy żeglarskiej, która z całą pewnością zainteresuje coraz szersze grono miłośników sportów wodnych. – Gwarantujemy niezapomniane wrażenia zarówno doświadczonym miłośnikom żeglarstwa, jak i początkującym adeptom ten wspaniałej sztuki. Swoją otwartą postawą zachęcimy do odwiedzenia Targów BOATEX również miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu, dla których priorytetem są emocje – mówi Piotr Kamiński, dyrektor projektu. – Doświadczenie, jakie czerpiemy z cieszących się największą popularnością targów motoryzacyjnych Motor Show – 100 000 zwiedzających, gamingowych Poznań Game Arena – 50 000 zwiedzających i jeździeckich Cavaliada Tour – 60 000 zwiedzających, dają nieocenione podstawy do wykreowania najwspanialszej, ale i największej w Polsce żeglarskiej imprezy wystawienniczej, której priorytetem będzie dostarczenie rozrywki, niezapomnianych wrażeń oraz impulsu skłaniającego do rozwoju zainteresowań – wyjaśnia.

Wszystkie oblicza BOATEXU 2015

Rozpoczynająca się na początku lutego przygoda z żeglarstwem to rodząca się z potrzeb wystawców i zwiedzających inicjatywa, odbywająca się w tym samym miejscu i czasie co Targi Wędkarskie RYBOMANIA oraz Targi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE. Trzy fascynujące wydarzenia skierowane do osób kochających aktywny tryb życia, potrafiących oddać się swoim zainteresowaniom bez reszty i chcących poszerzać swoje horyzonty poznawcze.

BOATEX to targi szeroko otwarte, o czym można się przekonać, poznając zakres tematyczny wydarzenia. Wśród eksponowanych łodzi pojawią się zarówno jednostki motorowe, jak i żaglowe. Nie zabraknie również sprzętu do sportów wodnych, takich jak kajakarstwo, surfing, nurkowanie. Wodniaków zainteresują niezbędne akcesoria, elementy wyposażenia łodzi – w tym również sprzęt elektroniczny, odzież i wszelkiego rodzaju gadżety. Swoją ofertę zaprezentują ponadto szkoleniowcy, firmy charterowe oraz wypożyczalnie sprzętu i przystanie żeglarskie.

W programie wydarzeń BOATEX pojawią się także wydarzenia towarzyszące, a wśród nich szkolenia, prezentacje oraz konferencję. – Ideą proponowanych atrakcji jest nie tylko edukacja, ale przede wszystkim krzewienie kultury żeglarskiej oraz dostarczenie zwiedzającym rozrywki. Dlatego też będzie można wziąć udział w koncertach szantowych, posmakować kuchni bosmańskiej i poczuć się jak na obozie żeglarskim – zdradza Piotr Kamiński. – Zależy nam, aby proponowana impreza miała jak najbardziej interaktywny charakter, a niespotykana atmosfera przyjaźni i pozytywnej energii pozwalała uczestnikom włączyć się do wspólnej zabawy – podkreśla dyrektor.

Dlaczego BOATEX?

Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX idealnie wpiszą się w portfolio wydarzeń hobbystycznych, które na MTP od lat cieszą się ogromną popularnością. Świadczy o tym m.in. organizowana w tym samym czasie i miejscu największa w Europie impreza wędkarska RYBOMANIA, w której z pewnością weźmie udział ponad 35 000 zwiedzających. Z badań opinii publiczności wynika, że spora grupa łączy hobby żeglarskie z wędkarskim. Pozostała część z chęcią zapozna się z atutami sportów wodnych. Na temat zainicjowanych Targów BOATEX równie pozytywnie wyrażają się niektórzy wystawcy, w portfolio których znajdują się akcesoria zarówno dla wędkarzy, jak i żeglarzy. – Ten częściowy synkretyzm nie oznacza jednak, że imprezy będą z sobą połączone. Wręcz przeciwnie, zależy nam na zaznaczeniu odrębności obu branż i zróżnicowaniu ich pod względem ekspozycji, zwiedzających oraz wydarzeń towarzyszących – wyjaśnia Piotr Kamiński. – Chodzi wyłącznie o dywersyfikację i umożliwienie łatwiejszego dotarcia do atrakcyjnych propozycji na spędzanie wolnego czasu – pointuje.

Targi BOATEX rozpoczną się 6 lutego i potrwają trzy dni. Pierwszy z nich – VIP Day – to czas zarezerwowany głównie dla mediów oraz klientów biznesowych, którzy wysoce cenią sobie komfortowe warunki rozmów oraz zwiedzania ekspozycji. Dwa pozostałe dni skierowane są do szerokiej publiczności, której dedykowane są bilety w cenie 15 zł od osoby.

Poznańskie święto żeglarzy i zwolenników sportów wodnych to okazja do aktywnego włączenia się w rozwój branży, pielęgnowania kultury żeglarskiej oraz oswajania z nią początkujących adeptów tej sztuki. BOATEX to także możliwość poznania ludzi, których sposobem na życie jest aktywność – nie tylko fizyczna. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk, możliwość dokonania zakupów w atrakcyjnych cenach na stoiskach producentów, zapoznanie się z trendami i nowościami produktowymi. Co jeszcze zaoferują Targi Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX? O tym będzie można się przekonać już na początku lutego!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin