Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

JESTEM STERNIKIEM i co dalej?

JESTEM STERNIKIEM i co dalej?

11 Gru, 2014

Masz już swój patent i trochę doświadczenia ale coraz odważniej myślisz o samodzielnym prowadzeniu rejsów? Aby być dobrym kapitanem musisz zapewnić swojej załodze przede wszystkim bezpieczeństwo ale także zadbać o to, żeby rejsu nie zepsuły niespodziewane sytuacje awaryjne. Twój kapitański autorytet, może być w każdej chwili wystawiony na próbę, kiedy coś pójdzie nie tak. Dlatego musisz podnosić swoje kompetencje poprzez ciągłe doskonalenie skipperskiego rzemiosła. W poprzednim artykule omówiliśmy praktyczne szkolenia z bezpieczeństwa morskiego. Tym razem przedstawimy warsztaty doskonalące techniczne aspekty funkcjonowania jachtów zarówno żaglowych jak i motorowych.

Wachlarz tego typu szkoleń jest w naszej szkole co rok poszerzany i tak od ubiegłego roku wprowadziliśmy niezwykle ciekawe warsztaty praktyczne z obsługi silników i instalacji jachtowych. Stworzone przez nas mobilne laboratorium składa się m.in. z jachtowego silnika diesla Volvo Penta, zaburtowego silnika benzynowego oraz instalacji toalety morskiej. W części teoretycznej przedstawiamy budowę, obsługę i typowe naprawy silników i instalacji jachtowych. Duża dawka zaawansowanej wiedzy technicznej pozwoli Ci radzić sobie z potencjalnymi problemami z instalacjami paliwowymi, elektrycznymi, wodnymi, zenzowymi i gazowymi. Ale najciekawsza oczywiście jest część praktyczna. Nauczysz się szybko identyfikować najważniejsze elementy silnikowych instalacji oraz zaawansowanej obsługi: odpowietrzanie instalacji wodnej i paliwowej, rozruch awaryjny, regulacja zaworów, wymiana wirnika pompy wodnej i termostatu. Silniki oczywiście są kompletne, pracujące i podłączone do mediów, więc w czasie zajęć są wielokrotnie uruchamiane. W części związanej z serwisem instalacji nauczymy Cię naprawiać toaletę morską i identyfikować problemy w jachtowych instalacjach elektrycznych i wodnych. Na koniec doradzimy Ci jak skompletować sobie prosty skipperski zestaw narzędziowy.

Komfort psychiczny związany z poczuciem pewności poradzenia sobie z codziennymi problemami na jachcie z pewnością sprawi, że Twoje rejsy będą czystą żeglarską przyjemnością.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin