Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Maxus 26

Maxus 26

16 Gru, 2014

Jacht uzupełnia ofertę stoczni w najbardziej popularnym w Polsce segmencie wielkości

Atrybutem nowej linii jest wprowadzenie wyjątkowo oryginalnego kształtu, odpowiadającego obecnym trendom na światowych rynkach. Jacht wyróżnia szczególny styl pokładu, zupełnie odmienny od znanej nam charakterystycznej „kreski” wcześniejszych maxusów. Subtelnie wydłużona powierzchnia okien i nakłade     k na nadbudówce oraz wyraźnie zaznaczony kant, to tylko niektóre z atutów nowego Maxusa 26. Stylistykę wnętrza cechować będzie duża swoboda wzbogacenia zabudowy.

Maxus 26 7

W nowym projekcie zastosowane zostało niespotykane dotychczas rozwiązanie łączenia kadłuba z pokładem, któremu towarzyszy ciągły stopreling. Taka koncepcja niewątpliwie zwiększy bezpieczeństwo poruszania się po jachcie oraz stanowić będzie dodatkowe wzmocnienie konstrukcyjne. W Maxusie 26 spotykamy się z ciekawym zaprojektowaniem zejściówki, podobnym do stosowanego na jachtach typowo morskich. Pionową sztorcklapę przesunięto do przodu i umieszczono pomiędzy dwie tylne ściany nadbudówki, przy czym górna suwklapa, podczas zamykania wyraźnie wychodzi za sztorcklapę. Dzięki tego typu rozwiązaniu udało się powiększyć kokpit, ale również zabezpieczyć wnętrze jachtu przed dostawaniem się bryzgów wody i deszczu.

Maxus 26 5

Osprzęt na pokładzie rozmieszczono w sposób optymalny dla tej wielkości jachtu. Pokład natomiast zaprojektowany został tak, aby można było bezproblemowo zamontować wszystko co wymagający żeglarz uzna za stosowne, między innymi dodatkowe blokady fałowe, elektronikę, szprycbudę, szynę foka samo halsującego, czy dodatkowe regulacje żagli.

Maxus 26 2 Maxus 26 4 Maxus 26 1

Premiera krajowa wersji mieczowej Maxusa 26 odbędzie się na Targach Boatshow w Łodzi (14-16.11.2014r. ), natomiast europejska na Targach Boot w Dusseldorfie (17-25.01.2015). Wersji twin keel po raz pierwszy zostanie zaprezentowana na Targach Nautic w Paryżu (05-14.12.2014r.).

Maxus 26 5

Planowane są wersje zabudowy z układem koi 5+1 oraz 6+2. Kabina rufowa i dziobowa opcjonalnie zamykane oraz różne wersje kambuza. Opcje silnikowe: silnik przyczepny zamontowany na pantografie lub w oraz stacjonarny.

Maxus 6

Maxus 26 zdobywcą nagród

Miło nam poinformować, że nasz jacht żaglowy Maxus 26, został doceniony na XVI Targach Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow.

Jako premiera otrzymał on:

– Złoty Medal XVI Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow Poland

– Tytuł Champion Jachtingu 2015 

Targi odbyły się w dniach 14-16.11.2014 w Hali EXPO w Łodzi (ul. Politechniki 4)

 

Na naszym stoisku (nr 56) zaprezentowane zostały:

– nowy model jachtu Maxus 26 (KRAJOWA PREMIERA)

– Król Mazur Maxus 33.1 RS

– popularny Maxus 24

– wyjątkowy jacht spacerowy Nexus 850

1027 1025

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin