Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Maxus 26-nowy jacht stoczni Northman

Maxus 26-nowy jacht stoczni Northman

16 Paź, 2014

 

Stocznia Northman – produkująca jachty żaglowe i motorowe na rynek krajowy oraz na eksport, uzupełniła swoją ofertę o jednostkę Maxus 26. Do zdobywających liczne nagrody jachtów serii Maxus dołączyła zatem jednostka z najpopularniejszego w Polsce segmentu wielkości.

Atrybutem nowej linii jest wprowadzenie wyjątkowo oryginalnego kształtu, odpowiadającego obecnym trendom  na światowym rynku. Jacht wyróżnia szczególny styl pokładu, zupełnie odmienny od znanej nam charakterystycznej „kreski” wcześniejszych maxusów. Subtelnie wydłużona powierzchnia okien i nakładek na nadbudówce oraz wyraźnie zaznaczony kant, to tylko niektóre z atutów nowego Maxusa 26.  Stocznia zapowiada też nową stylistykę wnętrza, którą cechować będzie duża swoboda wzbogacenia zabudowy jak i doboru kolorystyki.

Maxus 26 3

W nowym projekcie zastosowane zostało niespotykane dotychczas  rozwiązanie łączenia kadłuba z pokładem, któremu towarzyszy ciągły stopreling. Taka koncepcja niewątpliwie zwiększy bezpieczeństwo poruszania się po jachcie oraz stanowi dodatkowe wzmocnienie konstrukcyjne. W Maxusie 26 spotykamy się z ciekawym zaprojektowaniem zejściówki, podobnym do stosowanego na jachtach typowo morskich.  Pionową sztorcklapę przesunięto do przodu  i umieszczono pomiędzy dwie tylne ściany nadbudówki, przy czym górna suwklapa, podczas zamykania wyraźnie wychodzi za sztorcklapę. Dzięki tego typu rozwiązaniu udało się powiększyć kokpit, ale również zabezpieczyć wnętrze jachtu  przed dostawaniem się bryzgów wody i deszczu.

Osprzęt na pokładzie rozmieszczono w sposób optymalny dla tej wielkości jachtu. Pokład natomiast zaprojektowany został tak, aby można było bezproblemowo zamontować wszystko co wymagający żeglarz uzna za stosowne, między innymi dodatkowe blokady fałowe, elektronikę, szprycbudę, szynę foka samo halsującego, czy dodatkowe regulacje żagli.

Premiera krajowa wersji mieczowej Maxusa 26  odbędzie się na Targach Boatshow w Łodzi (14-16.11.2014r. ), natomiast europejska na Targach Boot w Dusseldorfie (17-25.01.2015). Wersji twin keel  po raz pierwszy zostanie zaprezentowana na Targach Nautic w Paryżu (05-14.12.2014r.).

Planowane są wersje zabudowy z układem koi 5+1 oraz 6+2. Kabina rufowa i dziobowa opcjonalnie zamykane oraz różne wersje kambuza.  Opcje silnikowe: silnik przyczepny, w studzience oraz stacjonarny.

Maxus 26 4
Podstawowe dane techniczne Maxusa 26 w wersji miecza obrotowego:
długość kadłuba – 7.62 m
długość całkowita – 8.40 m
szerokość kadłuba – 2.82 m
zanurzenie – 0,35/1.43 m
wysokość masztu – 10 m
powierzchnia żagli – 35 m2
grot – 21 m2
fok – 14 m2
masa – 2350 kg
balast – 600 kg
załoga 6-8 osób
koje  5+1/6+2
wysokość wnętrza – 1.83 m
moc silnika – 6-15 kW

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin