Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Klimatyzacja, ciepła woda, ogrzewanie gazowe TRUMA

Klimatyzacja, ciepła woda, ogrzewanie gazowe TRUMA

17 Gru, 2011

Wakacje all inculisve na jachcie.
Jachty wyposażone w ogrzewanie i ciepłą wodę stają się na naszym rynku standardem. Podobnie jak ciepła woda czy klimatyzacja. Niemiecka firma Truma oferuje luksusowy sprzęt, którego nie może zabraknąć na żadnej jednostce pływającej. Nie musimy montować wszystkich urządzeń od razu. Instalacja jest zawsze dopasowana do indywidualnych potrzeb właściciela i warunków technicznych jachtu. Elastyczność proponowanych przez Trumę rozwiązań pozwala na swobodne rozbudowanie instalacji, poprzez dokładanie nowych urządzeń bez najmniejszych problemów. Dzięki temu również, urządzeniaTrumy są cenione przez stocznie jachtowe i projektantów.

Zamknięta komora spalania z odprowadzeniem spalin na zewnątrz kabiny to główna i najważniejsza zasada działania urządzeń Trumy, a szereg międzynarodowych atestów takich jak DVGW ( montaż na jachtach ), certyfikaty CE i rekomendacja Inland Waterways Trade Associacion gwarantują użytkownikom absolutne bezpieczeństwo. Dodatkowo każde urządzenie, jeszcze przed opuszczeniem fabryki, poddawane jest specjalnym testom.

Ogrzewanie

Niezależne ogrzewanie gazowe Trumatic E dostępne w zależności od mocy w trzech wersjach; E2400, E2800, E4000 zasilane jest gazem ciekłym z 5 lub 11 kg butli, dostępnych na każdej stacji benzynowej ze stanowiskiem LPG. Dzięki szerokiej gamie mocy, przy zróżnicowanej instalacji na 12 V lub 24 V, przy obciążeniu akumulatora na poziomie zaledwie 0,6 A, Trumatic E gwarantuje ciepło na każdym jachcie bez względu na jego gabaryty. Wszystkie z prezentowanych ogrzewań mają wbudowany termostat, a dodatkowy wyłącznik czasowy pozwala nam na idealne dobranie temepratury wenątrz kabiny. I przede wszystkim, to co w przypadku każdego jachtu najważniejsze, cała instalacja jest całkowicie “ukryta” w konstrukcji jednostki i pracuje zupełnie bezgłośnie. Gaz spala się bowiem cicho i czysto, dzięki czemu wypoczywać możemy w niczym niezmoconej ciszy i spokoju. Trumatic E zaskakuje również najwyższą, 96% sprawnością spośród dostępnych na rynku urządzeń. Najmilsza niespodzianka czeka nas jednak analizując wydatki; najniższe koszty eksploatacji – średnio zaledwie 100 gramów gazu na godzinę pracy – idą w parze z najniższą na rynku ceną. A na koniec jeszcze jeden mały, ale jakże istotny szczegół. Trumatic E zdobył po szeregu szczegółowych testów tytuł najskuteczniejszego ogrzewania niezależnego w Europie.

Ciepła woda
Drugim elementem instalacji jest boiler. Tutaj również mamy wybór. Dwie pojemności 10 i 14 litrów oraz dodatkowo możliwość zamówienia wersji z elektryczną grzałką. Temperaturę wody także i tutaj reguluje termostat, który umożliwia płynne podgrzewanie w przedziale od 30 C do 70 C. Tak ciepłą wodę mamy już po zaledwie pół godzinie pracy urządzenia. Obydwa typy boilerów mają niewielkie gabaryty i podobnie jak w przypadku ogrzewań pobierają znikomą ilość gazu, którym są zasilane. Boiler na jachcie pozwala nam zapomnieć o zmywaniu naczyń w lodowatej wodzie, a kilka minut wystarcza, żeby wskoczyć pod przyjemnie ciepły prysznic.

i….
Czy można połączyć te dwie funkcje w jednym urządzeniu ? Okazuje się, że tak. Ostatnia nowość Trumy, Trumatic C stał się dzięki swoim możliwościo prawdziwym przebojem na europejskich rynkach. Podobnie jak w poprzednich dwóch urządzeniach Trumatic C dostępny jest w dwóch wersjach w zależności od mocy grzewczej Trumatic C 3402 i 6002. Pojemność zbiornika jest zawsze taka sama 12 litrów. Mocne dmuchawy i niezwykle wydajne palniki mogą pracować niezależnie od siebie przez co możemy używać tylko tej funkcji Trumatica C, która jest nam aktualnie potrzebna. To dodatkowe zalety i co za tym idzie dodakowe oszczędności w eksploatacji.

Po zacumowaniu w porcie, możemy podłączyć do instalacji 220 V, montowaną również na jachtach klimatyzację, mniejszą Frostair 1700 lub większą 2300. Dzięki temu na jachcie będziemy mieli wszystko to, co zapewnia nam prawdziwy komfort wypoczynku.

Truma gwarantuje nam jeszcze jedno. Wieloletnią pracę swoich urządzeń bez kosztownych przeglądów i sezonowych napraw oraz szeroką dostępność oferowanych urządzeń poprzez sieć blisko 70 serwisów na terenie całej Polski współpracujących z Przedstawicielstwem Trumy w Krakowie.

Renata Turska

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin