Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Kobieca załoga startuje w Volvo Ocean Race.

Kobieca załoga startuje w Volvo Ocean Race.

14 Lis, 2014

Dziewczyny będą polegać na jakości marki Helly Hansen, która będzie ich chronić przed wiatrem, wilgocią i zapewni, że będą bezpiecznie widoczne na morzu.

Oslo, Norwegia (11 października 2014) Po raz pierwszy po ponad dekadzie w Volvo Ocean Race startuje załoga kobieca. Team SCA wypływa z Alicante w Hiszpanii aby rozpocząć zmagania w najbardziej prestiżowym wyścigu żeglarskim. Przez kolejne 9 miesięcy dziewczyny polegać będą na trzech rzeczach – niezawodności odzieży technicznej Helly Hansen, swoim profesjonalnym umiejętnościom i swojej łodzi.

Nie bez powodu regaty Volvo Ocean Race nazywane są Mount Everestem zawodów żeglarskich – od ich premiery w 1973 roku Helly Hansen – norweski producent odzieży żeglarskiej – wyposaża najdzielniejszych śmiałków, którzy przystępują do zmagań w tym wyścigu.

W tym roku Helly Hansen w pełni wyposaża w odzież żeńską załogę SCA, co jest powodem do dumy i znaczącym momentem w historii norweskiej marki odzieży żeglarskiej

Team SCA tworzy 14 wykwalifikowanych I doświadczonych kobiet. Stały się one inspiracją dla projektantów Helly Hansen, którzy uwzględniając naturalne warunki ciała kobiety i dynamicznie zmieniające się warunki pogodowe w trakcie wyścigu Volvo Ocean Race – zaprojektowali kolekcję damskich sztormiaków, spodni, kombinezonów i butów żeglarskich.

Trasa 38,739 mil morskich to nieustające zagrożenie dla żeglarzy – od kruszącego łodzie lodu południowego oceanu aż po niespodziewane tropikalne cyklony Oceanu Indyjskiego. Podczas regat damski team SCA zmierzy się z sześcioma męskimi załogami, żeglując dookoła świata przez 9 miesięcy, spędzając na morzu nawet do 25 dni bez przerwy.

Helly Hansen zaprojektowało każdy centymetr odzieży dla załogi SCA uwzględniając specyfikę anatomii kobiety. Projektując kolekcję uwzględnili nie tylko najwyższą jakość i innowacyjne technologie wodoodpornej i wiatroszczelnej oddychającej membrany Helly TechProfessional ale nie zapomnieli też przy tym o kobiecym designie odzieży.

Klasyczne morskie błękity połączone są w uniformach z elementami malinowego różu – taka kolorystyka podkreśla jedność załogi a jednocześnie zapewnia im dobrą widoczność na pokładzie przy wzburzonym morzu.

Elementy kolekcji można swobodnie łączyć nie tracąc spójności stylu a jednocześnie zapewniając najwyższą wytrzymałość podczas najcięższych wyzwań jakie morze stawia żeglarzom

Stworzyliśmy naszą pierwszą w historii damską kolekcję odzieży żeglarskiej tak, aby była symbolem stylu bez utraty jakości” mówi Erik Burbank, z-ca prezesa globalnego marketingu Helly Hansen

Załoga SCA zmierzy się z każdym wyobrażalnym środowiskiem morskim – od południowego oceanu po Ocean Indyjski. Nasze wyposażenie ma zapewnić im bezpieczeństwo i widoczność na pokładzie i za burtą”.

SCA wybrało Helly Hansen jako oficjalnego partnera ubierającego załogę Volvo Race. Kryteria jakimi się kierowało to przede wszystkim wiodące technologie i skandynawskie wzornictwo marki.

Helly Hansen spełnia wszystkie wymagania związane z dziewięciomiesięcznym rejsem – szeroka gama odzieży żeglarskiej, bielizny termo aktywnej i obuwia – ale również znakomita kolekcja odzieży life stylowej inspirowanej żeglarstwem

Załoga SCA surowo testowała Helly Hansen już od momentu rozpoczęcia treningów żeglarskich na początku 2013 roku“ mówi Richard Brisius, SCA

Pracowaliśmy z nimi, aby stworzyć wyjątkową kolekcję damskiej odzieży żeglarskiej. Ta kolekcja musi zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami i będzie odgrywać najważniejszą rolę w osiągnięciu najlepszych wyników naszej załogi “

Helly Hansen zaprojektowało również dedykowaną SCA odzież dla profesjonalistów wspierających team na lądzie oraz dla kibiców załogi– ta kolekcja Helly Hansen dostępna będzie online oraz w pawilonie SCA na każdym etapie wyścigu Volvo Ocean Race.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin