Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Suzuki prezentuje nowe silniki DF200A i DF200AP

Suzuki prezentuje nowe silniki DF200A i DF200AP

11 Lip, 2014

Suzuki prezentuje nowe, niezwykle lekkie i oszczędne silniki DF200A i DF200AP, których wszechstronność pozwala wykorzystywać je zarówno w celach wypoczynkowych, jak i komercyjnych, spełniających zróżnicowane wymagania użytkowników.

Gama silników zaburtowych o mocy 200KM marki Suzuki zostanie uzupełniona o dwie nowe jednostki, aby spełniać oczekiwania różnych klientów. Do 6-cylindrowego, widlastego silnika DF200 dołączą nowe DF200A i DF200AP.

Te wyjątkowo lekkie (225 kg), 4-suwowe, rzędowe silniki wyposażone są w nowoczesną technologię Lean Burn Control. Monitorując w czasie rzeczywistym osiągi silnika i warunki pracy, ten inteligentny układ z wyprzedzeniem określa ilość paliwa wymaganą do pracy silnika w danych warunkach. Dzięki temu może dostarczać uboższą mieszankę paliwowo-powietrzną. Korzyści wynikające z działania systemu są odczuwalne w szerokim zakresie pracy, zapewniając znaczące obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin bez pogorszenia osiągów silnika.

Ponadto, silnik DF200AP otrzymał także – opracowany po raz pierwszy na świecie – układ Suzuki Selective Rotation, który eliminuje konieczność zakupu silnika przeciwbieżnego w przypadku podwójnych instalacji. Dzięki temu układowi standardowy silnik może pracować zarówno jako prawo-, jak i lewoskrętny.

DF200A i DF200AP wyposażone są także w układ sterowania „fly by wire” Suzuki Precision Control (elektroniczna manetka). Zastępuje on tradycyjne, mechaniczne systemy sterowania przepustnicą i zmianą biegów, dzięki czemu sterowanie jest bardziej płynne i precyzyjne.

Produkcja modelu DF200A rozpocznie się już we wrześniu 2014 roku, a DF200AP w lutym 2015 w japońskiej fabryce Tokoyawa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin