Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Flota jachtów dopasowana do wymagań szkolenia żeglarskiego

Flota jachtów dopasowana do wymagań szkolenia żeglarskiego

11 Cze, 2014

Rozpoczął się kolejny sezon. Jachty Akademii Jachtingu ruszyły do pracy przy rejsach i kursach. Szkoła od kilku lat sukcesywnie wzbogaca flotę o jachty idealnie dopasowane do potrzeb rejsów i szkoleń. W tym miesiącu pragniemy zaprezentować dwie jednostki z naszej floty: Delphię 40 „Euphoria Akademia Jachtingu” oraz nowy szkoleniowy nabytek – Bavarię 32 „Melin”

Flagową jednostką szkoły jest „Euphoria Akademia Jachtingu”. Jacht klasy Delphia 40 to szybka i wygodna jednostka. Posiada cztery dwuosobowe kabiny, dwie toalety z prysznicami, pełne wyposażenie gospodarcze oraz bogate wyposażenie nawigacyjne. Jacht posiada kategorię projektową A zatem nadaje się do pełnomorskiej żeglugi. W tym roku jacht pożegluje na północ. Juz od czerwca zapraszamy na szkoleniowo – turystyczne rejsy po najpiękniejszych zakątkach Bałtyku – szkierowym wybrzeżu wschodniej Szwecji i wyspach Alandzkich. Szkiery oznaczają typ wybrzeża usiany tysiącami skalistych wysepek otoczonych skarbami skandynawskiej przyrody: czystą wodą i pachnącymi żywicą lasami. Pośród tych bajecznych wysp wytyczono precyzyjne szlaki żeglugowe, które stwarzają idealne warunki do ekscytującej żeglugi.

Zapraszamy do skorzystania z oferty rejsów skierowanych do wszystkich, którzy chcieliby posmakować piękna skandynawskiego wybrzeża. Zapraszamy do udziału w rejsach o charakterze typowo szkoleniowym jak i bardziej nastawionych na wakacyjny wypoczynek. Pośród szkoleniowych propozycji m.in. rejsy połączone z warsztatami nawigacji elektronicznej oraz meteorologii żeglarskiej.

Kolejną jednostką szkoły jest świeżo zakupiona Bavaria 32 o wdzięcznej nazwie „Melin” nadanej jeszcze przez poprzedniego właściciela. Przesądni żeglarze nazw nie zmieniają, choć szkolenie na „Melinie” wywołuje uśmiech przyszłych sterników. Jacht może wygodnie pomieścić sześcioosobowa załogę. Jako że jednostka jest bardzo zwrotna w Akademii Jachtingu pracuje podczas kursów na jachtowego sternika morskiego oraz żegluje w pięciodniowych rejsach Staż Bałtycki. Kursy jachtowego sternika morskiego organizowane są w sezonowej bazie Akademii Jachtingu w Jastarni. Podczas tygodniowego kursu kandydaci uczą się manewrować pod żaglami i na silniku oraz odbywają pełen program szkolenia teoretycznego. Kursy zakończone są egzaminem państwowym. Kandydaci, którzy nie dysponują pełnym stażem morskim mogą skorzystać z oferty pięciodniowych rejsów bałtyckich, podczas których zdobyć można nawet 100 godzin stażu. Rejsy organizowane są od środy do niedzieli na pokładzie „Melina” lub „Euphorii”, zatem zaraz po ich zakończeniu można kontynuować szkolenie na tygodniowym kursie rozpoczynającym się od poniedziałku.

Obydwa jachty udostępniane są także do ćwiczeń manewrowych. Żeglarze, którzy chcieliby potrenować manewry portowe pod okiem doświadczonego instruktora mogą skorzystać z oferty indywidualnych, całodziennych warsztatów manewrowych, podczas których poćwiczyć można zarówno manewry podejścia rufą, dziobem i alongside oraz inne elementy portowej manewrówki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin