Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Raymarine e7

Raymarine e7

12 Sty, 2012

Nowe wskaźniki Raymarine zapowiadają prawdziwą rewolucję. Firma Eljacht z Gdańska, przedstawiciel światowego lidera w produkcji urządzeń nawigacyjnych Raymarine, wprowadza na polski rynek nowe, wielofunkcyjne urządzenie Raymarine E 7. Jakie nowe możliwości ma ten produkt? Przede wszystkim wykorzystuje technologię bluetooth i wifi. Może współpracować z iPodem oraz iPhonem. Ale to zaledwie wierzchołek góry lodowej jego możliwości.

Światowy lider w produkcji elektronicznych urządzeń nawigacyjnych – Raymarine, wprowadza na rynek rewolucyjne wielofunkcyjne wskaźniki (MFD) – E 7. Są to zaawansowane urządzenia z intuicyjnym menu pozwalającym na łatwy dostęp do informacji i kontrolę systemów na łodzi.

Wskaźnik wielofunkcyjny Raymarine E 7 wyposażony jest w 7 calowy ekran, umożliwiający rozbudowę do kilku stanowisk oraz komunikację bezprzewodową bluetooth. Zapewniający możliwość połączenia w sieć do 6 wskaźników oraz dodatkowych akcesoriów. Dzięki zastosowaniu technologii bluetooth oraz WiFi, wskaźniki E 7 dostarczają niespotykane dotąd możliwości komunikacyjne.

„Za pomocą ekranu E7, użytkownicy mogą kontrolować pracę kamery termowizyjnej, oraz będą mieli możliwość przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym, ze wskaźnika do iPada (wersje 1 i 2) oraz iPhona (wersje 4 i wyższe). Dzięki tej funkcji, mapy nawigacyjne, obraz wideo, radar i sonar mogą być dostępne prawie z każdego miejsca na jachcie” – mówi Tomasz Jankowski z firmy Eljacht w Gdańsku.

Przy wykorzystaniu bluetooth i zastosowaniu opcjonalnego bezprzewodowego sterownika RCU-3, który można zamontować na kole sterowym lub używać jako niezależne urządzenie, dostępne są funkcje zmiany skali mapy, zaznaczania punktów nawigacyjnych czy szybkiego dostępu do popularnych funkcji. Sterownik RCU-3 eliminuje także konieczność wyjmowania urządzeń MP3 z wnętrza jachtu i zapewnia kontrolę odtwarzania audio, zmianę utworów, folderów oraz głośności. W E 7 zastosowano nowy interfejs użytkownika – „Lighthouse”, który zapewnia połączenie opcji sterowania i ustawień osobistych. W rezultacie otrzymano wysoce intuicyjny i logiczny system, który jest przyjazny graficznie i łatwy w obsłudze. Użytkownicy mogą dostosować do swoich upodobań pulpit wskaźnika E 7, przez proste przeciąganie ikon. Mapy nawigacyjne mogą być skonfigurowane łatwo i szybko. Nowe wskaźniki wyposażone są w dwa procesory. Główny procesor dwurdzeniowy oraz dodatkowo w procesor do obsługi grafiki. Zapewniają one doskonałą jakość obrazów w technologii 3D, ostre obrazy wideo i natychmiastowe odświeżanie map.

„Urządzenie zaprojektowane zostało przez żeglarzy dla żeglarzy. Posiada wyjątkowo jasny ekran LCD z podświetleniem diodami LED dla zwiększenia wydajności oraz zapewnienia maksymalnej kontroli jasności. Ekran wskaźnika posiada też warstwę translefsekcyjną. Użytkownik może uzyskać lepszą jasność przez wybranie odpowiedniej palety kolorów, pozwalających na wykorzystanie dostępnego światła słonecznego” – wyjaśnia Tomasz Jankowski. Poziom kolorów i kontrastu jest stały w szerokim zakresie kąta patrzenia. Ekran E 7 jest także wyposażony w specjalną powłokę „Sport Optics”, pozwalającą na korzystanie z urządzenia nawet w polaryzowanych okularach, bez efektu zaciemnienia.Nowoczesny kształt uzupełnia prosta w użyciu technologia „Hybrid-Touch”. Użytkownicy mogą przełączać się pomiędzy ekranem dotykowym a klawiaturą, w zależności od upodobań czy warunków pogodowych.Natomiast wskaźniki E 7D mogą być wykorzystane przez wędkarzy. Raymarine stworzyło serię urządzeń wyposażonych w cyfrowy sonar HD, pozwalający na wyświetlanie obrazu dna oraz ryb. Sonar może być połączony do przetworników montowanych w kadłubie lub na pawęży statku.

Modele E 7 oraz E 7D mają wbudowany 48 kanałowy odbiornik GPS wysokiej czułości. Dostępne są modele z kartografią/mapami firmy Navionics. Mapy znajdują się na karcie microSD, która jest elementem zestawu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin