Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Marzenia żeglarzy spełniły się – sezon żeglarski przedłużony dzięki ogrzewaniom jachtowym firmy „Eberspächer”

Marzenia żeglarzy spełniły się – sezon żeglarski przedłużony dzięki ogrzewaniom jachtowym firmy „Eberspächer”

26 Lis, 2013

Przyjrzyjmy  się dzisiaj ogrzewaniom wodnym produkowanym przez firmę „Eberspächer”. Niewątpliwie, by zapewnić sobie pełen komfort grzewczy na jachcie, kwestią ważną jest, żeby wybrać właściwy system ogrzewania, co uzależnione jest przede wszystkim od wielkości i rodzaju łodzi /jachtu, motorówki/ oraz  oczekiwań użytkowników. Można zatem wybierać pomiędzy, jak już wcześniej wspomniano, ogrzewaniami  powietrznymi  a  wodnymi. W tym numerze  postaramy się przedstawić walory i możliwości ogrzewań wodnych .

Ogrzewania wodne  zwane HYDRONICAMI  mogą jednocześnie ogrzewać wnętrze, silnik i bojler wody użytkowej. Woda jest w tym przypadku nośnikiem ciepła, które poprzez wymienniki ciepła  z dmuchawami, konwektory lub wymienniki płytowe, ogrzewa wnętrze łodzi. W jachtach motorowych można w obieg ten oczywiście włączyć silnik, który w czasie pracy będzie również dostarczał ciepło.

Wzorcowe ogrzewanie wodne przedstawione jest na powyższym rysunku.

Źródłem ciepła dla  ogrzewań wodnych  jest proces spalania paliwa- oleju napędowego , pobieranego ze zbiornika paliwa. Paliwo to zostaje w komorze spalania wymieszane z powietrzem i zapalone przy pomocy sztyftu żarowego.  Woda, przetłaczana przez pompę wody urządzenia grzewczego, opływając wymiennik ciepła ogrzewania, rozgrzewa się do temperatury 87  oC , a następnie , krążąc w obiegu zamkniętym , doprowadzana jest do wymienników ciepła i bojlera.

Firma  Eberspächer  dysponuje piecami  o mocy od  4 KW do  35KW. Dysponujemy pełną gamą wymienników ciepła , nagrzewnic  i  grzejników konwektorowych .Taki wachlarz produktów pozwala na zaprojektowanie instalacji grzewczej do każdej jednostki pływającej.

Ogrzewania  tego typu proponowane  są przez  nas , do jednostek pływających, w których potrzebne jest ciepło na pokładzie i ciepła woda w bojlerze.

Ogrzewania  Eberspächer to przede wszystkim nieskomplikowany i komfortowy system obsługi. Do włączenia urządzeń, oprócz najprostszych wyłączników, można stosować również wyłączniki zegarowe, które pozwalają zaprogramować godzinę włączenia ogrzewania ; możliwe jest też sterowanie radiowe lub uruchomienie urządzenia poprzez wykorzystanie modułu opartego na telefonie GSM , co jeszcze zwiększa komfort obsługi.

Niezwykle istotne jest też to, o czym wspomniano już w poprzednich numerach , że istnieje dynamicznie działająca sieć  serwisów, które działają szybko , skutecznie i  uporają się z każdym problem technicznym, a to też niezwykle istotna kwestia.

Szczegółowych informacji na temat ogrzewań jachtowych  udziela :

Eberspaecher Sp. z o.o. oraz Centrum Serwisowe Ogrzewań Jachtowych „OTAF” w Giżycku, jak również  inne   serwisy na terenie całego kraju, których listę można znaleźć na stronie internetowej: www.eberspaecher.pl   ,    www.otaf.pl

OTAF-GIŻYCKO

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin