Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Jak najlepiej przedstawić ofertę sprzedaży?

Jak najlepiej przedstawić ofertę sprzedaży?

12 Cze, 2012

Przygotowanie ogłoszenia o sprzedaży łodzi, jachtu lub osprzętu wydaje się prostą czynnością – wrzucamy zdjęcie plus kilka słów opisu i gotowe. Ale warto czasami poświecić chwile na przygotowanie dobrej oferty, która zainteresuje większą ilość potencjalnych kupców.

Tytuł
W tytule oferty warto zawrzeć najważniejsze informacje o danej jednostce – rodzaj jednostki, rok budowy plus jedną informację – która może przyciągnąć potencjalnych kupujących – np. stan bardzo dobry, nowe żagle, silnik, te kilka słów w tytule mogą zachęcić do zajrzenia do pełnego opisu ! Przykłady dobrych i przyciągających uwagę tytułów:

  • Sasanka 620, 2006 r, stan bdb
  • Tango 730 + przyczepa + silnik, nowe żagle!

Opis
W opisie ogłoszenia można wypisać resztę informacji, które mogą zachęcić potencjalnego kupującego do zainteresowania się naszą ofertą. Im pełniejszy opis – tym lepiej, z małym ale – nie warto dodawać wszystkich informacji technicznych ściągniętych od producenta. Możemy założyć, że jeśli ktoś jest zainteresowany Sportiną 595 to raczej zna jej podstawowe dane techniczne, jak długość czy zanurzenie. Na pewno warto zamieścić informacje które wyróżniają naszą jednostkę, czyli wszelkie wyposażenie dodatkowe, zmiany konstrukcyjne czy regatowe patenty, informacje o silniku, przyczepie, czarterowaniu (lub informacja o prywatnym użytkowaniu) danej jednostki. Czy warto ukrywać w opisie wady jakie posiada jednostka? Na pewno może zniechęcić to potencjalnego kupca do zainteresowania się daną jednostką, ale z drugiej strony pozwoli uniknąć sytuacji, gdy kupujący przyjedzie z drugiego końca Polski, a jacht zupełnie odbiega od opisu…

Zdjęcie

 

Tu warto poświęcić nieco uwagi na dobre sfotografowanie jednostki. Jachty najlepiej prezentują się w swoim naturalnym środowisku na wodzie. Zdjęcie na przyczepie lub podporach można dać jako dodatkowe. Im więcej zdjęć – tym lepiej. W naszym serwisie można dodać do 8 zdjęć. Warto przygotować kilka zdjęć prezentujących pełen przekrój naszej oferty: 1-2 zdjęcie z zewnątrz, 2-3 zdjęcia wnętrza, zdjęcie na przyczepie itp. Pierwsze ze zdjęć w ofercie na portalu będzie umieszczone w gazecie, dlatego prosimy najlepsze zdjęcie wstawić jako pierwsze.

Cena
Warto umieścić cenę jednostki, umieszczając ofertę na pewno mamy określony zakres ile chcielibyśmy otrzymać, a za ile możemy sprzedać jeśli trafi się osoba bardzo zdecydowana. Można podać wartość jaką byśmy chcieli otrzymać, a jeśli jesteśmy gotowi zejść nieco z ceny, bo przecież zależy nam na sprzedaży, warto wspomnieć że cena jest do negocjacji.

Krótki opis
Krótki opis to treść jaka będzie umieszczona w gazecie ogłoszeniowej Jacht-Market. Prosimy o umieszczanie krótkiego opisu do 10-15 słów, zawierającego najważniejsze informacje. Jeśli krótki opis nie jest dopisany, nasza redakcja przeredagowuje ogłoszenie.

Kontakt
W danych kontaktowych na pewno absolutnym minimum jest podanie telefonu – zdarzały się oferty i bez telefonu i bez e-maila – czyli bez możliwości jakiegokolwiek kontaktu! Dane kontaktowe zarówno w serwisie internetowym, jak i w gazecie służą jedynie do prezentacji oferty i nie są w żaden inny sposób rozpowszechniane. Adres e-mail (jeśli nie występuje w opisie oferty) jest ukryty poprzez formularz kontaktowy, a aby uchronić się przed ewentualnymi internetowymi robotami wysyłającymi jakieś niepotrzebne informacje na maila, formularz kontaktowy jest zabezpieczony przed masową wysyłką poprzez konieczność przepisania kodu z losowego obrazka.

Sprzedałem łódź!
Jeśli łódź została sprzedana można już wycofać ofertę – jeśli mamy pełen dostęp do serwisu (login i hasło) możemy samemu usunąć nieaktualną ofertę. Jeśli nie mamy pełnego dostępu prosimy o maila na adres ogloszenia@jacht-market.com.pl z informacją które ogłoszenie jest już nieaktualne. Prosimy o posługiwanie się numerem ogłoszenia – na końcu poniższej instrukcji jest informacja gdzie znaleźć numer (ID) Waszego ogłoszenia.

Koszty
Ogłoszenia drobne sprzętu używanego są bezpłatne. Ogłoszenie drobne sprzętu nowego oraz ogłoszenia komercyjne są płatne 5 zł /za jedną emisję ogłoszenia – czyli 1 wydanie gazetowe i 30 dni w serwisie www.Jacht-Market.com.pl.

Numer ogłoszenia
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do Państwa ogłoszenia lub ogłoszeń, prosimy o posługiwanie się unikalnym numerem ogłoszenia. W przypadku podania np. tytułu lub nazwy jachtu przy kilku tysiącach ogłoszeń bardzo ciężko jest zlokalizować Państwa ogłoszenie.W Gazecie numer jest widoczny pod każdą ofertą w nawiasie np. (1047), w serwisie internetowym numer jest zarówno w tytule oferty ( w przykładowym zdjęciu w nawiasie [1188] oraz pod ceną jest pole “Numer ogłoszenia (ID)”. Podanie tego numeru bardzo ułatwi nam pracę !

 

One comment

  1. pisze:Jasne że nie dopłacają. Ale ja nie jestem ptanody na tego rodzaju marketing i w razie, gdybym chciał brać kredyt, będę kierować się tym, gdzie jest on tańszy a nie tym, gdzie mniej płacę za konto.BTW, wpis jest już nieaktualny od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem karty kredytowej, ale zawsze spłacam w terminie i na razie jest ona darmowa, więc to bank na tym traci

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin