Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

SOLANO 900 – tradycyjnie nowoczesny.

SOLANO 900 – tradycyjnie nowoczesny.

22 Wrz, 2013

Jest to typowa łódź spacerowa, zaprojektowana na bazie kadłuba produkowanego przez Stocznię w Ustce. Na ponad 9 metrach długości i 3 metrach szerokości, mieści się przestronny kokpit i strefa wypoczynkowa dla 6 osób. Jacht jest wyposażony w łazienkę, w której na życzenie przyszłego właściciela można zamontować prysznic zapewniający większy komfort użytkownikom. Kambuz posiada dwupalnikową kuchenkę i lodówkę, która w upalne dni zapewni nam dostęp do zimnych napojów. Znajdzie się w niej również miejsce na mocniejsze trunki. Jest również jednokomorowa umywalka z ciepłą i zimną wodą.

W jachcie przewidziano również takie udogodnienia jak klimatyzacja czy ogrzewanie Webasto. To bardzo istotne kiedy pogoda nie dopisuje. Oświetlenie jachtu, zarówno wewnętrzne jak i nawigacyjne, oparto na technologii LED, oszczędzając w ten sposób dużą część energii elektrycznej.

Łódź posiada bardzo przestronny, zamknięty kokpit ze sterówką. Jest tu mnóstwo miejsca umożliwiającego wyposażenie jachtu we wszelkie nowinki elektroniczne. Na konsoli zmieszczą się zegary wyświetlające parametry silnika, ploter do nawigacji, koło sterowe, manetka silnika, kompas i inne niezbędne przyrządy. Obracając się na fotelu sternika o 180 stopni mamy dostep do stolika nawigacyjnego, nad którym zamontowano rozdzielnię elektryczną z bezpiecznikami. Jest tu również system kotroli naładowania akumulatorów i poziomu cieczy w zbiornikach wody pitnej, paliwa i wody brudnej. Dokładny pomiar zapewniają czujniki ultradźwiękowe, specjalnie zaprogramowane do każdego ze zbiorników. Znajdziemy tam również system audio – video dzięki któremu miło spędzimy długie wieczory na naszym jachcie.

Ze względu na charakter jachtu i typowo turystyczne przeznaczenie jako napęd jednostki wykorzystano stacjonarny silnik diesla. Obecnie możemy wybierać między silnikami o mocach od 30HP do 50HP. Moc z silnika na śrubę napędową przenoszona jest za pomocą linii wału. Manewrowanie w porcie ułatwiają stery strumieniowe zamontowane na dziobie i rufie. Dzięki nim wypływanie z portu, czy cumowanie staje się dziecinnie proste.

Elementem projektu, który szczególnie przyciąga uwagę jest duże przeszklenie, dzięki czemu wnętrze jachtu jest jasne i przytulne. Na pochwałę zasługuje również wysokość stania pod pokładem – zaprojektowano ją na poziomie 188 cm. Dla wszystkich, którzy lubią się opalać przewidziano ogromny pokład słoneczny .Wzrok przykuwa również bardzo wygodne i przestronne półokrągłe siedzenie na rufie, co nadaje łodzi niepowtarzalnego charakteru.

Lista dostępnych opcji proponowanych przez producenta jest bardzo długa. Daje to możliwość dopasowania wyposażenia jachtu według własnych potrzeb i zasobności portfela.

Łódź prezentuje się i prowadzi bardzo dobrze. To przemyślany i naprawdę udany projekt.

Zakładając, że firma Elmartech Yacht utrzyma jakość produkcji na poziomie świadczonych przez siebie usług serwisowych należy jachtowi SOLANO 900 wróżyć wielki sukces na rynku łodzi spacerowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin