Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Panele Solara – czysta energia słoneczna

Panele Solara – czysta energia słoneczna

12 maja, 2013

W dzisiejszych czasach nikogo nie dziwią już zainstalowane na jachcie zaawansowane instrumenty, na bieżąco informujące nas o warunkach atmosferycznych, obrazując przy tym z dużą dokładnością strukturę akwenu, po którym płyniemy. Radar oraz nawigacja GPS pozwalają sięgać wzrokiem poza horyzont. Natomiast telewizja HD na jachcie to niezapomniane chwile relaksu, podczas gdy kontrolę nad rejsem przejmuje autopilot.

Do prawidłowej pracy urządzenia te wymagają stałego dopływu zasilania. Energia na jachcie to towar co najmniej deficytowy.Jak więc osiągnąć energetyczną niezależność w momencie, gdy jesteśmy na pełnym morzu, a do najbliższego portu jeszcze wiele mil morskich?

Panele solarne, czyli czysta energia ze słońca.

Jest to energia nie tylko czysta, ale przede wszystkim całkowicie darmowa. Odpowiednio dobrany i skonfigurowany system pozwoli na bieżące ładowanie akumulatorów. Zgromadzona w ten sposób energia pozwoli na utrzymanie przy pracy instrumentów i przyrządów zainstalowanych na jachcie.

Solara specjalizuje się w produkcji systemów gromadzących energię słoneczną w warunkach niepozwalających na dostęp do konwencjonalnych źródeł zasilania. Wszystkie elementy produkowane są w Niemczech, a każdy panel solarny jest dokładnie testowany. Tak, by spełniał bardzo rygorystyczne normy jakości oraz wysokie standardy ISO.

Podczas doboru paneli słonecznych najlepiej zasięgnąć rady specjalisty, aby system bardzo efektywnie wykorzystywał nagromadzoną energię. Przed wyborem odpowiedniego rozwiązania ważnym krokiem jest sporządzenie listy urządzeń pracujących na naszej jednostce, wraz z ich poborem mocy. Warto też zastanowić się gdzie i o jakiej porze będziemy pływać – czy będą to tylko weekendy podczas sezonu, czy intensywna żegluga przez cały rok.

Produkty oferowane przez firmę Solara dostępne są w specjalnych seriach.

Moduły solarne serii S charakteryzują się bardzo wytrzymałą oraz lekką aluminiową obudową. Seria S idealnie nadaje się do rozwiązań mobilnych. Moduły są odporne na oddziaływanie skrajnych warunków klimatycznych wliczając w to: silny wiatr, grad, lód, śnieg, nadmierną wilgoć, czy skrajne wahania temperatur. Moduły te niezawodnie przekształcą światło w energię elektryczną. Niezależnie od tego, czy nasza jednostka aktualnie znajduje się w cieniu, a na niebie pojawiły się chmury.

Panele serii K nie posiadają obudowy, dzięki czemu zamontujemy je na płaskiej i stabilnej powierzchni za pomocą mocnego kleju. To idealne rozwiązanie, jeśli chcemy maksymalnie zagospodarować miejsce na naszym jachcie. Szklana obudowa została specjalnie wzmocniona, aby chodzić po niej bez obaw przed uszkodzeniem. W serii K zastosowano wysoko wydajne ogniwa, zapewniające niezawodne zasilanie podczas podróży.

Seria M została zaprojektowana z myślą o pracy w warunkach morskich. Elastyczne, super płaskie moduły idealnie sprawdzą się podczas montażu na zakrzywionej powierzchni. Zamontowane na stabilnej podstawie pozwalają na swobodne stąpanie po powierzchni, niwelując ryzyko uszkodzenia. Panelom nie zaszkodzi zasolona morska woda, wstrząsy czy szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych. Specjalne ogniwa zastosowane w tej serii pozwolą na efektywne gromadzenie energii nawet podczas sezonu jesienno-zimowego. Moduły serii M zamontujemy przy użyciu kleju lub śrub. W tej kategorii dostępna jest także seria M Premium, charakteryzująca się zwiększoną ilością ogniw (42 cele), co przekłada się na większą wydajność.

Solara so swoich paneli słonecznych dedykuje specjalne regulatory napięcia oraz wskaźniki ładowania paneli. Urządzenia te pozwalają efektywnie zarządzać energią gromadzoną w akumulatorach na naszej jednostce.

Producent na produkty udziela 5-letniej gwarancji oraz zapewnia wydajną pracę elementów przez 26 lat.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin