Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Water Power

Water Power

12 Cze, 2013

12-go maja w Marinie Gliwice odbyła się impreza Water Power, jako impreza towarzysząca Igrom Studenckim Politechniki Śląskiej. Przez cały dzień odbywały się gry i zabawy na wodzie: wyścigi kajakowe, bitwy morskie na łodziach motorowych pistoletami na wodę, morski snajper – paintball na wodzie. Kulminacyjnym punktem programu były wyścigi „na byle czym”, czyli Wyścigi Śmigaczy.

Choć pogoda nam nie sprzyjała, było zimno i kropił deszcz, na starcie stawiło się 7 załóg, aby walczyć o nagrody w poszczególnych konkurencjach. Jury oceniało za szybkość przepłynięcia, za pomysłowość konstrukcji oraz za styl, w jakim załoga pokonała trasę.

ORP Garland był niedościgniony, wygrał w kategorii TURBO ŚMIGACZ, czyli najszybszy w wyścigu.

Turbo Koparki wykazały się zmysłem budowniczych, jak przystało na studentki Wydziału Budownictwa, stworzyły najlepszą konstrukcją wygrywając w kategorii ŚMIGACZ EKSTREMALNY!

Tankowiec gonił stawkę, zajęli drugie miejsce w kategorii ŚMIG ART, pomogła szybka zmiana planów, Śmigacz stanął na głowie i chłopaki mogli wziąć udział w wyścigu. Koledzy doholowali Tankowca po wyścigu do brzegu – prawdziwie żeglarska postawa 🙂

Badzialumpy byli najlepsi w kategorii ŚMIG ART, czyli najlepszy show na wodzie.

Grawteam (trzecie miejsce w kategorii Śmig Art) podjął po wyścigu napompowanego „człowieka zza burty” prezentującego oryginalny Śląski Styl żeglugi – Śląski Styl dopłynął jako drugi na metę.

Ju. Es. Es. na Dno, czyli mroczna strona mocy była trzecia na mecie…

Puchary dla zwycięzców we wszystkich kategoriach ufundował Śląski Oddział Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Po wyścigach zagrał zespół szantowy Smugglers, a wieczorem wystąpiła grupa Dżentelmenels. Następna taka impreza za rok!