Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Systemy do refowania i zwijania sztaksli i grota

Systemy do refowania i zwijania sztaksli i grota

25 Lip, 2013

Firma Profurl należąca do Grupy Wichard od prawie 30 lat specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży systemów do refowania i zwijania sztaksli i grota. Rolery Profurl są znane na całym świecie z ich wytrzymałości i niezawodności. Montowane są przez największe floty czarterowe i najlepsze stocznie na całym świecie. Firma Profurl zainwestowała również w dział badań i innowacji, dzięki czemu standardowe systemy są montowane na wielu jachtach startujących w regatach transoceanicznych. Do dzisiaj na jachtach zamontowano ponad 100.000 rolerów Profurl. Rolery firmy Profurl dostępne są w sprzedaży w 54 krajach na świecie. Każda część zamienna posiada własny wygrawerowany numer seryjny, co pozwala na łatwą identyfikację nawet po wielu latach i zamówienie jej w każdym miejscu na świecie.

Podstawowym produktem są rolery genuy (10 lat gwarancji), które dostępne są w dwóch seriach turystycznej i regatowej. Turystyczna z okrągłymi anodyzowanymi profilami, dostępne 10 modeli w zależności od długości jachtu (od 5 do 26 metrów) i średnicy sztagu, zapewnia żeglarzom wyjątkowe bezpieczeństwo i niezawodność działania na długie lata. Seria regatowa gwarantuje dobre wyniki i wygodną żeglugę w warunkach regatowych dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak wstępna prowadnica likliny (prefeeder). Seria regatowa z rozpoznawalnym czarnym profilem w aerodynamicznym kształcie została zaprojektowana specjalnie dla żeglarzy pływających zarówno rekreacyjnie, jak i regatowo.

Większość modeli serii turystycznej i regatowej dostępnych jest również z możliwością montażu bębna pod pokładem, a także z własnym napędem: elektrycznym lub hydraulicznym w zależności od potrzeb.

Profurl jako jeden z niewielu producentów na świecie produkuje systemy zwijania grota do bomu. System ten posiada kilka zalet w stosunku do rolowania do masztu. Żagiel może posiadać pełne listwy poziome, podczas refowania, poza zmniejszeniem powierzchni żagla, obniżamy środek ożaglowania, a w razie problemów i uszkodzenia systemu, luzując fał możemy grota zrzucić do kokpitu, co uniemożliwiają systemy do masztu. Sprzedawany system zawiera: profil bomu z obrotowym trzpieniem, wszystkie mocowania, obciągacz bomu, specjalne prowadnice likliny przedniej grota, które mocowane są w likszparze masztu.

Nowa linia rolerów NEX do żagli latających (genakery, Code Zero, solenty, foki sztormowe i inne) będąca efektem doświadczeń i badań firm Profurl i Wichard charakteryzuje się małą wagą, dużą efektywnością, małymi rozmiarami i łatwością obsługi. System NEX składa się z bębna na linę bez końca (pętlę), który za pomocą dołączonej snapszekli przymocowujemy do pokładu, oraz z krętlika, który wciągamy za pomocą fału. Do prawidłowego działania rolera, konieczne jest wszycie w żagiel liny lub listwy nie skręcającej się. Obecnie dostępnych jest 6 modeli do 12T obciążenia roboczego.

Najnowszym produktem jest oparty na serii NEX roler do genakera „top-down” SPINEX, który zwija żagiel od strony głowicy górnej. Zestaw poza krętkiem i bębnem NEX, zawiera nieskręcającą się linę z dużymi plastikowymi kulami zabezpieczającymi żagiel, która:
– redukuje zniszczenia żagla ze względu na brak kontaktu jego z liną,
– uniemożliwia rolowanie wsteczne, które powoduje blokowanie się żagla,
– czyni rolowanie łatwiejszym i szybszym, dzięki dużej średnicy liny z kulami.

System opatentowany, objęty 3 letnią międzynarodową gwarancją. Cztery modele przeznaczone na jachty o długości od 5 do 18 metrów, na genakery do 250 m2.

Firma Profurl na stałe współpracuje z czołowymi światowymi ekipami żeglarskimi, które wspierają producenta swoją wiedzą w celu wyeliminowania wszelkich niedogodności, jakie mogą spotkać każdego żeglarza. System Profurl można znaleźć między innymi na jachtach: Castorama, Idec, Banque Populaire, Geodis, X-plore Expedition.

 


Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin