Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Dlaczego na wakacje warto wybrać katamaran?

Dlaczego na wakacje warto wybrać katamaran?

28 Lut, 2013

Lubisz żeglować i lubisz komfort? A może pierwszy raz wybierasz się z rodziną na żagle i zależy Ci na bezpieczeństwie? To wszystko da się połączyć. Trzeba po prostu wynająć katamaran lub zgłosić się na rodzinne żeglowanie na katamaranie.

Powodów, dlaczego warto wynająć katamaran można przytaczać wiele, ale podam te najważniejsze:

1. KOMFORT
Kabiny są na wysokość stania, nie trzeba się schylać na wejściu. Salon, kuchnia i kokpit są na jednym poziomie – to zdecydowanie ułatwia komunikację i ułatwia życie na pokładzie. Dodatkowo w trakcie żeglugi można swobodnie przemieszczać się po całym pokładzie, a między dziobami są siatki, na których można się wylegiwać. Na egzotycznych akwenach (Karaiby, Seszele) na kotwicowiskach w zatokach częste jest zjawisko martwej fali. katamaran unosi się wtedy nieznacznie góra-dół, podczas gdy jednokadłubowce kiwają się na boki jak wańka-wstańka co czasem uniemożliwia spanie.

2. PRZESTRZEŃ
Nawet duży jacht jednokadłubowy nie zapewni Wam tyle przestrzeni co mały katamaran! Każdy znajdzie kąt dla siebie. Wygodne kabiny, na większych jednostkach z własnymi łazienkami, duży salon, duży kokpit z kanapami i stołem, to wszystko sprawi, że nawet przy ośmiu osobach na pokładzie będzie Wam wygodnie.
3. BEZPIECZEŃSTWO
Katamarany turystyczne bardzo są lubiane przez rodziny z małymi dziećmi i osoby bez doświadczenia żeglarskiego. Dlaczego? Bo się nie przechylają. Można w trakcie żeglugi przygotować posiłek, grać w gry planszowe lub rysować, a postoje wykorzystać na kąpiele lub zwiedzanie miasteczek.

4. MAŁE ZANURZENIE
Katamarany przy swej wielkości mają niewielkie zanurzenie. Często tam gdzie dla jachtów jest już za płytko, katamaran wpłynie bez problemu. Można więc rzucać kotwicę bliżej brzegu lub plaży i cieszyć się bliskością lądu zachowując swoją prywatność pozostając na pokładzie. Czasem daje to możliwość stanięcia w bardziej osłoniętym od wiatru miejscu, w głębi zatoki.

5. SZYBKOŚĆ
Katamaran i szybkość to nie są sprzeczne pojęcia. Jeśli lubisz adrenalinę wynikającą z szybkości żeglugi, wybierz katamaran „performance”. Takie katamarany są stworzone do ścigania się z wiatrem. Osiągają prędkość kilkunastu węzłów! Takie katamarany mają węższe kadłuby i są mniej komfortowe wewnątrz, no ale nikt nie oczekuje przecież od Formuły 1, że będzie wygodnym autem!

Lagoon_380_1

 

spi_45R9685_L620_blend

m_45R1950[1]

mouillage2_45R5873_L400[1]

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin