Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Premiery GARMIN na tarGach Boot Dusseldorf

Premiery GARMIN na tarGach Boot Dusseldorf

28 Lut, 2013

Garmin to firma od lat specjalizująca się w nawigacji satelitarnej nie tylko na morzu, ale też na lądzie i w powietrzu. Podczas ostatich targów żeglarskich w  Dusseldorfie odbyły się premiery nowych interesujących produktów firmy Garmin. Najciekawszym zainteresowaniem cieszył się zegarek żeglarski z GPS – Quatix.

Wyświetlanie informacji o prędkości i kierunku wiatru, prędkość po wodzie (z sieci NMEA2k), wirtualna linia startu czy też możliwość sterowania autopilotem lub radiem Fusion to tylko wybrane funkcje świadczące o zaawansowaniu technologicznym nowego zegarka.

Model ten został zaprojektowany z myślą o zapalonych żeglarzach i miłośnikach wszelkich morskich przygód – od amatorów lekkich jachtów regatowych, przez motorowodniaków i tradycyjnych żeglarzy, aż po kajakarzy. Quatix, oprócz bardzo czułego odbiornika GPS, oferuje szereg funkcji przydatnych na pokładzie – jest to jedyne urządzenie GPS oferujące tak szeroką gamę morskich funkcji nawigacyjnych. Zdalna kontrola pokładowych urządzeń Garmin, automatyczna aktywacja alarmu MOB (człowiek za burtą) czy bezprzewodowa transmisja danych w ramach systemu NMEA 2000 – to tylko niektóre możliwości tego zegarka. Quatix wyposażono także w wysokościomierz, barometr, trójosiowy kompas oraz czujnik temperatury i informacje o pływach. Dodatkowo dostępne są funkcje nigdy wcześniej nie zintegrowane w jednym zegarku, m.in. minutnik odliczania do startu, wirtualna linia startowa czy asystent zwrotu kursu/halsu. Opcja bezprzewodowej transmisji danych pozwala także na przesyłanie informacji pomiędzy kompatybilnymi produktami i aplikacjami morskimi Garmin.
Bezprzewodowa komunikacja z innymi urządzeniami
Quatix umożliwia odbieranie informacji z sieci NMEA2000 np.: prędkość wiatru, czy tez prędkość po wodzie. Zegarek ten umożliwia sterowanie autopilotem lub radiem fusion.
Urządzenie może bezprzewodowo komunikować się z urządzeniami typu iPad, iPhone 5 i iPhone 4s. z zainstalowaną aplikacją BlueChart Mobile.
BlueChart Mobile
BlueChart mobile to aplikacja dostępna na iPhona lub iPada, która umożliwia korzystanie z map morskich Bluchart g2 firmy Garmin. Aplikację BlueChart Mobile można ściągnąć za darmo za pośrednictwem sklepu Apple iTunes. Odpłatne jest wgrywanie map szczegółowych. Cena zakupu regionu Nordics wynosi 39,99 Euro.

BlueChart Mobile umożliwia również korzystanie z prognozy pogody.
Na powyższym ekranie widać przewidywane zachmurzenie ok. godziny 19:10.

Firma Garmin pokazała również na targach nowe urządzenia GPSMAP serii 500 i serii 700.
Nowością w tych produktach jest bardzo czuły, 10Hz odbiornik GPS umożliwiający dokładną aktualizację pozycji, prędkości dziesięć razy na sekundę. Ponadto każdy produkt z serii GPSMAP 500 i 700 oferuje opcję bezprzewodowej komunikacji z tabletami i smartfonami z zainstalowaną aplikacją BlueChart® Mobile. Nowe GPSMAP umożliwiają także połączenie z kompatybilnym systemem multimedialnym FUSION-Link, dzięki czemu zyskujemy możliwość zarządzania wszystkimi zasobami za pomocą pojedynczego panelu. Standardem jest oczywiście zgodność z NMEA 2000.
W urządzeniach GPSMAP serii 700 nowością będzie ekran pojemnościowy, co z pewnością ułatwia zbliżanie i oddalanie widoku mapy. Dostępna będzie wersja z preinstalowaną mapą bazową całego świata.

Nowością w tej serii będzie możliwość montażu ‘na gładko’. W ten sposób urządzenie w ogóle nie będzie wystawać ponad powierzchnię płaszczyzny na której jest zainstalowane.

1

2

3

4

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin