Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Może na… Jeziorze Drawskim?

Może na…  Jeziorze Drawskim?

31 Sty, 2013

Nie ma lepszego czasu na planowanie nadchodzącego sezonu niż zimowe dni. Korzystając z okazji jaka jest to czasopismo chciałbym w kilku najbliższych artykułach opisać kilka, moim zdaniem najciekawszych, choć nie koniecznie najpopularniejszych jezior na których można spędzić nie tylko weekend pod żaglami ale i cały sezon.

Pierwszym z nich jest jezioro Drawskie. Polozone w wojewodztwie zachodniopomorskim, jedno z najwiekszych – ponad 1780 ha i drugie w Polsce co do najglebszych akwenow – ponad 79 metrow w najgłębszym punkcie – ze średnia glebokoscia blisko 17 metrow.
Na jeziorze znajduje sie blisko 12 wysp – z najwieksza Bielawa bedaca piata co do wielkosci wyspa w Polsce. Tyle tak zwanych suchych danych – a co ten akwen ma do zaoferowania zeglarzom?
Naprawdę duże jezioro, z bardzo urozmaicona linia brzegowa, w której bez trudu można znalezc kameralne miejsca na postój. Na przesmyku – pomiedzy jeziorem Drawskim a Jeziorem Żerdno, stoja ruiny XIV wiecznego zamku Drachim w którym w trakcie sezonu można liczyc na atrakcje turystyczne takie jak walki rycerzy, czy wystawy starych samochodów.
Żeglując po tym jeziorze od blisko dwudziestu lat widze spokojna ewolucje. Sięgając pamięcią do poczta ku lat dziewięćdziesiątych kiedy to na tym akwenie bylo jedynie kilka Wenusow, Orionów a główna atrakcja byla cisza – dziś ilosc zeglarzy faktycznie powiększyła sie – jednak wraz z nia mocno polepszyła sie infrastruktura. Mamy do wyboru kilka cywilizowanych marin, z woda i pradem przy keji, prysznicami. Od największego portu zlokalizowanego w ośrodku Drawtur, gdzie jacht można zwodowac przy pomocy dźwigu ( wymagane wczesniejsze umówienie ) znajdziemy kawiarnie, stolowke, wi-fi, prysznice. Oprocz tej mariny mozemy zacumowac w osrodku miejskim, przy ośrodku Kusy Dwór czy po zachodniej stronie jeziora w Wejku. Wartych polecenia jest także kilka dobrych restauracji, zlokalizowanych przy brzegu juz w jego bardzo bliskim otoczeniu, takich jak Podzamcze – z ogorodka ktorego to widac ruiny zamku majac za plecami zacumowany nasz jacht, czy Drachim oddalony od brzego o około 150 metrów, jednak dla tamtejszych pierogów warto sie przezpacerować.
Wybierajac sie w te rejony warto takze sprawdzić miejskie atrakcje Czaplinka krych w sezonie jest kilkanaście.
Myślę że informacji na dobry poczatek wystrczy, życząc dobrego sezonu w 2013 roku – moze na Jeziorze Drawskim.
Marcin Kledzik
www.vivien-yachts.com, www.jachtklinika.pl

!cid_part4_06060003_03040603@jacht-market_com !cid_part3_01090209_06050205@jacht-market_com

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin