Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Turystyka motorowodna na Śląsku

Turystyka motorowodna na Śląsku

9 Paź, 2012

Turystyka motorowodna jest bardzo popularna formą na spędzanie wolnego czasu w całej Europie. Dla niektórych jest to nawet sposób na życie, sprzedają dom i zamieszkują na barce. W Polsce taka forma turystyki zaczyna się rozwijać, powstają szlaki motorowodne, są budowane przystanie. Na południu Polski warto odbyć wycieczkę na trasie Gliwice – Wrocław. Rozpoczynamy żeglugę z Mariny Gliwice, trasa prowadzi początkowo przez 40 kilometrowy Kanał Gliwicki, na którym żeglugę umożliwia 6 zabytkowych śluz, wybudowanych w latach trzydziestych ubiegłego wieku i funkcjonujących do dzisiaj. Kanał Gliwicki jest zaskakująco zielony, prowadzi przez lasy i łąki, a jego brzegi są gęsto obsadzone drzewami, toteż rozpoczynając żeglugę w Gliwicach już za chwilę podziwiamy krajobrazy niczym na Mazurach, możemy zobaczyć kolonię kormoranów na 9 kilometrze kanału, co kilkaset metrów czapla siwa podrywa się do lotu spłoszona naszą obecnością. Na pierwszy nocleg docieramy do Kędzierzyna-Koźla, gdzie możemy zacumować w jednej z dwóch istniejących tam przystani. Kolejny dzień to żegluga do Opola, tu możemy zatrzymać się w przystani kajakowej lub w marinie, która niebawem, we wrześniu 2012 będzie oddana do użytku. W Opolu warto przespacerować się wieczorem do centrum miasta, gdzie można podziwiać odrestaurowane kamieniczki na kanale Młynówka, z piękną restauracją Wenecja. Następnego dnia docieramy do Oławy z gościnną przystanią, aby czwartego dnia rejsu wybrać się do Wrocławia. Miasto od strony wody prezentuje się przepięknie, można opłynąć Ostrów Tumski oraz przepłynąć licznymi kanałami i odnogami Odry całe Stare Miasto. Na nocleg wracamy do Oławy. Dzisiaj w drodze powrotnej, aby bezpiecznie zanocować trzeba cumować w tych samych portach, ale już wkrótce zostaną oddane do użytku kolejne przystanie w Brzegu Opolskim i Krapkowicach (w Brzegu otwarcie 15.09.2012, w Krapkowicach na wiosnę 2013) i powrót będzie mógł mógł być urozmaicony noclegami w nowych miejscach.
Całą trasę można pokonać w 7 dni i mieszkańcy południowej Polski nie muszą spędzać kilkunastu godzin w podróży samochodem tkwiąc w korkach, aby dotrzeć do znanych tras wodniackich na Mazurach, w Augustowie, czy w okolicach Gdańska, samochód pozostawiamy bezpiecznie na parkingu strzeżonym w Marinie Gliwice w cenie czarteru.
Aby odbyć taki rejs nie trzeba mieć własnej łodzi. Można wyczarterować łódź motorową w Marinie Gliwice i zwiedzić całą tę trasę lub wybrany jej fragment. Cena czarteru to 250 pln/dobę dla 4 osób i 350 pln/dobę dla 6 osób, z kosztami paliwa i śluz to około 400 pln/dobe dla 4 osób i 500 pln/dobę dla 6 osób. Oferujemy 10 dniowe karnety na czartery do wykorzystania w całym sezonie w cenie 1500 pln.
W sprawach rezerwacji proszę dzwonić pod numer 601444335 lub kontaktować się pod adresem: kontakt@marinagliwice.pl
Dla podróżujących własną łodzią Marina Gliwice oferuje możliwość cumowania i noclegu, toalety, prysznic z ciepłą wodą, wodę i prąd na kei. Można też zamówić posiłek z pobliskiej restauracji, wybrać się, aby zwiedzić miasto – do centrum miasta i Rynku jest zaledwie 4 km.
W Marinie Gliwice można także cumować na dłużej, zwodować albo przezimować łódź.

One comment

  1. egon emeryt /

    Marina Gliwice super sprawa .Tylko dlaczego zacumowanie jachtu u nich to sprawa 200 zł na miesiąc .( niedawno wpadłem zobaczyć tę marinę i popytać o ceny )Czy 50 to by było za dużo ???? Czy wszyscy myślą że jeśli ktoś ma stary jacht to jest super bogaty człowiek !!!!Resztę można powiedzieć że jest super . Super łodzie , miła obsługa !!!!!

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin