Ogólnopolska giełda jachtów, łodzi i czarterów

Przezorny ( nie ) zawsze ubezpieczony

Przezorny ( nie ) zawsze ubezpieczony

16 Sie, 2012

Przezorny ( nie ) zawsze ubezpieczony – czyli mądrość po szkodzie
W miarę rosnącej ilości jednostek pływających po naszych akwenach, mam na myśli głównie śródlądzie, rośnie także oferta ubezpieczycieli, więc zdecydowanie łatwiej będzie nam znaleźć polisę.

W miarę rosnącej ilości jednostek pływających po naszych akwenach, mam na myśli głównie śródlądzie, rośnie także oferta ubezpieczycieli, więc zdecydowanie łatwiej będzie nam znaleźć polisę.

Dlaczego warto ubezpieczyć jacht ? Czasy kiedy większość sprzętu na wodzie była niczyja – państwowa, i nikt nie liczył się rysami, dziurami, etc które potem „jakoś naprawiano” bezpowrotnie minęła. Wpływając do przystani musimy mieć pełna świadomość tego ze, zrobienie szkód na kilka czy kilkadziesiąt tysięcy złotych przy cumowaniu może, być tylko chwila nie uwagi nas samych lub, naszej załogi. Wróćmy jednak do tematu – co i jak warto ubezpieczyć:
– ubezpieczenie casco jachtu – obejmuje częściowe uszkodzenia naszego jachtu, lub szkodę całkowitą. Na co warto zwrócić uwagę to np. udział własny często oscylujący w granicach 20% – ale są i ubezpieczyciele którzy nie maja takiej klauzuli w umowie. Tego typu ubezpieczenie chroni nasza jednostkę w przypadku gdyby szkody wystąpiły w transporcie, wodowanie, żegludze – pozycja warta rozpatrzenia.
– ubezpieczenie szkody całkowitej – obejmuje całkowitą utratę jachtu w wyniku wypadku, pożaru, uderzenia pioruna, siły wyższej lub kradzieży.
– ubezpieczenie w zakresie OC – ubezpieczenie w zakresie odpowiedzialności cywilnej zapewnia pokrycie szkód, które zostały spowodowane przez właściciela, gości lub załogę w stosunku do osób trzecich w związku z użytkowaniem jednostki pływającej, w tym podczas kolizji oraz uprawiania sportów wodnych poza pokładem jednostki lub nurkowania.
Odpowiedzialności Cywilnej pokrywa nie tylko naprawę uszkodzeń, ale także chroni przed nieuzasadnionym roszczeniem odszkodowawczym. Ubezpieczenie obejmuje właściciela, który wykupił polisę, kapitana oraz załogę na całym świecie. Ubezpieczenie to pokrywa szkody względem osób majątku i mienia.
– ubezpieczenie NWW – czyli następstw nieszczęśliwych wypadków pokrywa finansowe następstwa wypadku, w skutek którego doszło do trwałego kalectwa lub śmierci.
Ubezpieczenie to zabezpiecza Ciebie jako właściciela, niezawodowego skippera i niezawodową załogę, a także Twoich gości na pokładzie. Ubezpieczenie obejmuje wypadki związane z wykorzystaniem Twojego jachtu, jak również z wykorzystaniem jachtów czarterowych. Ponadto nie ma znaczenia, czy wypadek miał miejsce na morzu, w porcie czy na przykład podczas naprawy jachtu.
Choć ubezpieczenia na śródlądziu nie są obowiązkowe – swoja droga powinny być – zadbajmy przed szczytem sezonu nie tylko o ubezpieczenia naszego jachtu ale i także nas samych jako skipperów. A co w przypadku kiedy szkoda jednak powstanie – jeżeli masz pytanie lub problem zawsze możesz zwrócić się do Nas.  Zapraszam.

Marcin Kledzik
www.jachtklinika.pl
www.vivien-yachts.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Directory powered by Business Directory Plugin